Вибір ламінату: поради фахівців

Мабуть, жодне інше підлогове покриття не користується сьогодні таким попитом, як ламінат. Разом з тим його популярність цілком обгрунтована. Ламінат не вимагає будь-якого специфічного догляду, міцний, гігієнічний і довговічний, добре переносить різкі перепади температури і вологості. Та й коштує він помітно дешевше паркету, свого одвічного конкурента за симпатію споживачів.

Однак вибір ламінату - досить складна і відповідальна справа, від якої залежить, наскільки довго він вам прослужить. Підходити до неї потрібно з усією серйозністю, озброївшись спеціальними знаннями.

Визначаємося з класом стирання

При покупці ламінату насамперед слід визначитися з його класом стирання, простіше кажучи - рівнем стійкості до механічних впливів. Існує 6 класів ламінату (21, 22, 23, 31, 32 і 33), кожен з яких призначений для укладання в приміщеннях з певною інтенсивністю ходіння. Ламінат класів 21, 22, 23 більше використовується в житлових приміщеннях, а ламінат класів 31, 32 і 33 - в офісних, торгових або промислових. Чим вище клас стирання ламінату, тим більше він стійкий до механічного впливу.

Ламінат класів 31 і 32 найчастіше укладається в офісах, магазинах і бутиках, конференц-залах. Однак найбільш міцним і довговічним є ламінат класу 33. Гарантія на його експлуатацію в офісних і промислових приміщеннях може доходити до 5 років.

Незважаючи на те, що в житлових приміщеннях прийнято укладати ламінат класів 21-23, а в комерційних і промислових - 31-33, останнім часом намітилася інша тенденція. Все більше покупців для укладання в будинках вибирають 31-33 класи, як найбільш міцні. Їх зносостійкість позбавляє покупців від необхідності перестилати покриття через певний час. А значить - дозволяє заощадити їх час, гроші і зусилля.

Вибираємо малюнок і колір

Напевно, найприємніше в процесі придбання ламінату - вибір його кольору і малюнка. В цьому плані сучасному покупцеві надаються найширші можливості для створення стильних інтер’єрів. Ламінат з імітацією десятків різних порід деревини, з матовою масляною або глянцевою поверхнею, текстурованою або зробленою під плитку - всіх варіантів і не перелічити! Не менш різноманітна і колірна гамма ламінату.

Вибираючи колір і малюнок поверхні ламінату, намагайтеся думати про те, як він буде «вписуватися» в загальний інтер’єр того чи іншого приміщення. Наприклад, у вітальнях, обставлених меблями з масиву, традиційно укладають ламінат класичного «деревного», світло-коричневого відтінку. Більш сучасні інтер’єри, з великою кількістю скляних поверхонь і меблями з деревних плит  відмінно доповнить ламінат більш темних кольорів.

Не забуваємо про товщину і підкладку

Ще одним важливим параметром ламінату є його товщина: чим вона більша, тим менший шум виникає при ходьбі по підлозі. Вважається, що найбільш придатною для домашніх умов є товщина 7-8 мм - саме такий ламінат користується високою популярністю. При недостатній товщині (менше 6 мм) під час ходьби лунає характерний звук, що нагадує цокання. Крім того, даний параметр безпосередньо впливає і на міцність ламінату. Тонка підлога більш чутлива до навантажень, набагато швидше зношується. Нарешті, товщина ламінованої підлоги визначає і його теплопровідність. Чим підлога тонша, тим вона холодніша.

Знизити шум при ходьбі допомагає і спеціальна підкладка, що укладається під ламінат. Найчастіше вона виготовляється з екструдованого полістиролу, товщиною 3 і 5,5 мм. Також підкладка може бути виготовлена ​​зі спіненого поліетилену. Однак її товщина складає 2 мм, тому вона поступається за популярністю полістирольній. Але існує підкладка, яка не поступається аналогам за своїми властивостями, не дивлячись на свою товщину. Наприклад, підкладка Quick-step, товщина якої 2 мм, володіє кращими звукоізоляційні властивості і технічними характеристиками.

Підготовка підлоги

Вибираючи ламіновану підлогу, необхідно розуміти, що дуже важливо правильно підготувати основу. В першу чергу, вона повинна бути рівною. Нерівності, що перевищують 3 мм, необхідно усунути. Якщо ж укласти підлогу на нерівну основу, то це може привести до скрипу підлогового покриття, а також навіть до розламів замкових з’єднань.

Сучасні технології виготовлення ламінату дозволяють укладати його на основу лише з використанням підкладки. Вам не знадобиться клей для укладання підлогового покриття. На торцях панелей ламінованих підлог вирізаються спеціальні замкові з’єднання, які замикаються між собою. З їх допомогою укладання може виконати будь-який без спеціальних навичок.

Звертаємо увагу на вологостійкість

В даний час всі ламіновані підлоги вологостійкі завдяки властивостям плити-основи. І тому ламінат підходить для експлуатації на кухні. Також деякі виробники випускають ламінат для ванних кімнат, з замками, захищеними спеціальними каучуковими вставками.

Слід пам’ятати, що волога і вода не страшні для ламінату, якщо своєчасно видаляються з його поверхні. Проте, будь-який ламінат, що тривалий час піддається впливу води, з часом зіпсується - як-не-як, це все-таки звичайне дерево. При намоканні і вбиранні води ламінат неминуче деформується.

На сайті http://dveri-pol.com.ua ви зможете ознайомитись, а також вигідно замовити продукцію компанії Doors & Floor, яка пропонує якісні сучасні міжкімнатні і вхідні двері, широкий вибір підлогового покриття, металопластикові вікна, натяжні стелі, шпалери, терасну дошку, фасадні панелі вітчизняного і зарубіжного виробництва.