Процес виробництва надміцної деревини складається з двох етапів. Спочатку деревину занурюють в киплячий розчин сульфіту натрію і гідроксиду натрію, де вона виварюється деякий час. Потрібно зауважити, що аналогічно вчиняють при виробництві целюлози, занурюючи деревину в зазначений вище розчин.
Лужний розчин нейтралізують хеміцеллюлозою і лігніном, тобто тими полімерами, які служать сполучною речовиною деревних клітин, але целюлозу цей процес не зачіпає.
На наступному етапі, виварену в лужному розчині деревину стискають під пресом і поступово нагрівають. При певній силі тиску і температурі, про дані яких розробники мовчать, в деревині, між сусідніми ланцюжками целюлози відбувається формування маси водневих зв’язків. Незважаючи на те, що ці зв’язки дуже слабкі, але за рахунок їх великої кількості, розірвати на частини отриманий матеріал дуже складно.
У порівнянні зі звичайним листом фанери, фанера, виготовлена за новою технологією, має в три рази більшу щільність, міцність на розрив у неї вища в 10 разів, вона жорсткіша в 20 разів, а опір на стиск вище в 50 разів. Результати насправді вражаючі! Втім, це експериментальний проект, і промислові масштаби виробництва наразі не передбачаються. Тим часом будівельний магазин пропонує якісну фанеру, а також широкий асортимент інших якісних будівельних матеріалів.
Варто зазначити, що нова фанера твердіша і подряпати її набагато складніше. Вона майже не вбирає воду, при випробуваннях нову деревину поміщали в спеціальні контейнери з водяною парою, де вона перебувала протягом 5 днів. В результаті цих експериментів об’єм деревини збільшився всього лише на 10 відсотків. Потрібно відзначити, що в разі попередньої забарвленням деревини вдалося повністю позбутися даного недоліку.
Лист пятислойной фанери здатний зупинити кулю. Справедливості заради можна сказати, що кевлар такої ж товщини був би набагато ефективніше, але тут потрібно мати на увазі, що захист з дерева має вартість істотно нижче (на 95%). Як вважають дослідники, перше застосування нова деревина отримає при виробництві різних дешевих засобів захисту, при виробництві броні і т.д.