Переваги та недоліки бітумної черепиці. Особливості укладання м`якої кровлі

М'яка (бітумна) черепиця отримала останнім часом широкого поширення, багато в чому це пов'язано з її унікальними експлуатаційними властивостями.

Що це таке гнучка черепиця?

Гнучка структура забезпечується за рахунок складного складу. Матеріал складається з декількох взаємопов’язаних компонентів. Візуально дахове покриття являє собою невеликий плоский лист з фігурними вирізами на одній стороні. Зараз в асортименті представлено великий вибір відтінків і кольорів, що відкриває широкі можливості дизайнерам.

Основою матеріалу є просочене бітумом склополотно. Пластичність, міцність і інші особливі характеристики матеріалу забезпечуються наявністю в складі бітуму спеціальних модифікаторів. За рахунок них досягається також стійкість матеріалу до процесів гниття. Бітумна черепиця надійно захищена від несприятливих атмосферних явищ.

Фінішний шар складається з мінеральної крихти, для надання покриттю необхідного відтінку на нього наноситься барвник. Зсередини покриття обробляється спеціальним морозостійким складом, захищеним спеціальною силіконізованою плівкою.

Особливості укладання

Перед тим, як купити гнучку черепицю, рекомендується ознайомитися з технологією укладання. Нижній шар матеріалу найчастіше володіє клейкими властивостями, тобто при монтажі відсутня необхідність у додатковій проклеці, іноді може знадобитися фіксація цвяхами. Укладання починається з краю покрівельного ската, виступи наступного ряду повинні накладатися на вирізи попереднього.

Чому гнучка черепиця «цвіте»?

«Цвітіння» виникає в результаті перезволоження: мох, цвіль, грибок та інші мікроорганізми широко поширені в районах з підвищеним рівнем вологості. У зоні ризику будівлі в північній частині міста, а також розташовані в тіні дерев споруди, тому що в результаті дефіциту сонячного тепла сповільнюється процес випаровування опадів і роси.

Перед тим, як купити гнучку черепицю, необхідно враховувати, що підвищена вологість є ідеальним середовищем для життєдіяльності різних мікроорганізмів, в місцях стиків зростає мох, утворюються сольові розводи.

Довговічність: скільки прослужить м’яка покрівля?

В даному випадку багато залежить від виробника, в середньому термін експлуатації становить 30-50 років. А в в магазині Домоз у вас буде можливість придбати якісну бітумну черепицю по найкращій вартості.

На тривалість терміну служби впливають погодні умови та інші фактори зовнішнього середовища. Періодично (кілька разів на рік) рекомендується проводити огляд покрівлі на предмет виявлення дефектів, що дозволить запобігти передчасному руйнуванню даху.

Порівняння з металочерепицею, профнастилом і ондуліном

Перед тим, як купити гнучку черепицю, необхідно порівняти її з аналогами. У порівнянні з металочерепицею монтаж м’якої покрівлі більш економічний, після укладання залишається мінімум відходів. До переваг матеріалу можна віднести також відсутність необхідності в додатковому посиленні несучої конструкції, відсутність труднощів при транспортуванні.

Гнучка черепиця відрізняється більш естетичним виглядом, в порівнянні з ондулином, вона більше підходить для обробки покрівель складної конструкції. Вартість ондуліна менша в два рази, але і термін експлуатації також менший, та на монтаж гнучкої черепиці потрібно менше часу.

Варто також зазначити, що м’яка покрівля, на відміну від профнастилу і металочерепиці, не схильна до корозії, не вимагає заземлення, не шумить під час дощу.