“Розумна” тарілка SmartPlate підрахує кількість калорій у страві

Ви дотримуєтеся дієти, а тому ретельно, раз по раз, записуєте з'їдені білки, жири, вуглеводи і підраховуєте калорії? Сьогодні це зробити простіше, адже є програми на кшталт Lifesum. Але, поклавши руку на серце - все одно заняття це не найприємніше. Вирішити цю проблему раз і назавжди вирішив відчайдушний підприємець з Філадельфії Ентоні Ортіц.

Тільки уявіть собі - ви робите салат. Раз вже ми взялися записувати «все-все-все», то треба зважити кожен інгредієнт, «вбити» його в смартфон, вказати вагу, і ще багато іншого. Не дивно, що люди дуже швидко закидають всі ці «лічилки» і знову починають переїдати. Як з цим боротися, зважаючи на доступність як самих продуктів, так і досить привабливі ціни на посуд?

Тепер все набагато простіше: ви кладете продукти на тарілку під назвою SmartPlate, вона через додаток виводить на iPhone поживні елементи (ті самі білки / жири / вуглеводи) порції, а далі - вже справа за самим власником, який напевно знає, скільки і чого йому потрібно з’їсти в цей раз.

Як це працює? «Тарілка» розбита на три секції, в кожній є спеціальна камера і сенсор. Після розпізнавання зображення SmartPlate проводить пошук по базі даних Мінсільгоспу США (більше 8 000 найменувань), магазинів і меню ресторанів. Створений Ортіцем математичний алгоритм вже досить точний: наприклад, він може «побачити» різницю між пастою зі звичайної і цілісної пшениці. Якщо сталася помилка, все можна поправити прямо зі смартфона. Єдине, що SmartPlate «не розуміє» - смузі.

Користуватися смарт-тарілкою в мікрохвильовці не можна - сенсори не перенесуть високої температури. Правда, є спеціальна кришка, так що носити обід на роботу проблем не складе. Більш того - кришка пропонується в 5 кольорах.

Творець SmartPlate приділив увагу до кожної деталі. Коли Ортіц працював над дизайном своєї тарілки, він зауважив одразу кілька цінних речей. Як з’ясувалося, середньостатистична «тарілочка» в наші дні має 30,5 см в діаметрі. Для порівняння, тарілка в 1960-і роки була на 12% менша.

Також Ортіцу розповіли, що переїдання часто настає через темну поверхню тарілки. Справа у тому, що через оптичний обман людина не може зрозуміти, що поклала занадто багато їжі. В результаті винахідник зробив тарілку з урахуванням іншого оптичного ефекту. Незвичайна форма тарілки візуально робить її більшою, хоча насправді її діаметр всього 25,5 см. Сама SmartPlate біла, щоб у клієнтів не було «неправильних» ілюзій щодо розміру їх порцій.

Уже готовий робочий прототип SmartPlate, але на запуск смарт-тарілки в серійне виробництво необхідні $ 100 000. Цю суму потрібно зібрати протягом найближчих півтора місяців. Поки в активі команди Ортіца є трохи більше 6 тисяч доларів. А скільки ж коштує диво-тарілочка? Перші замовники отримають SmartPlate за $ 99, всім іншим доведеться віддати на сто доларів більше. Якщо затія увінчається успіхом, початкова партія буде розіслана в червні поточного року.