Підсумки 2000-2018 років
Незважаючи на поступове зниження популярності, Java продовжує тримати лідируючу позицію серед претендентів. Колись популярні «брати» C / C ++ поки ще тримаються на плаву, але все ж помітно зменшили оберти. У таблиці нижче представлено актуальний ТОП-10 найпопулярніших на сьогоднішній день мов програмування
1. Java
2. JavaScript
3. Visual Basic
4. Python
5. C/C++
6. C#
7. Objective C
8. Perl
9. Ruby
10. PHP
Варто відзначити, що Java лідирує не тільки в цьому списку. В щомісячному рейтингу мов програмування TIOBE цей інструмент вже багато місяців нікому не поступається своїм почесним першим місцем. При цьому з іншими мовами в топі за березень 2018 роки ситуація трохи інша.
У 2017 році в топ-10 мов за версією GitHub Java також став номером один. А ось в рейтингу від IEEE за той же рік він удостоївся лише третій позиції в списку, поступившись місцем Python і Сі.
До речі, зараз у суді продовжується протистояння компаній Oracle і Google, в якому з останньої вимагають більш $ 8,8 млрд за використання Java в операційній системі Android. Озвучена сума - «прибуток, отриманий порушенням авторських прав на Java». Раніше повідомлялося, що ще півмільярда доларів Oracle хотіла б стягнути як компенсацію.
Деякий час назад журі присяжних прийшло до висновку, що Google не повинна виплачувати озвучену суму, після чого Oracle вирушила в апеляційний суд. А він став на бік Oracle, і питання на мільярди доларів знову подвисло в повітрі.
Відзначається, що Java є відкритою платформою, проте скористатися наявними можливостями можна по-різному, вважають адвокати Oracle. У компанії впевнені, що Google повела себе нечесно, побудувавши бізнес на чужому продукті, тим самим позбавивши Oracle місця на ринку. У Google, природно, дотримуються зовсім іншої точки зору. Однак пошукова корпорація активно заробляє на рекламі в Android-смартфонах, що вже суперечить концепції fair use.
Мова програмування Java була розроблена компанією Sun Microsystems в 1995 році. Через 15 років компанія Oracle поглинула Sun Microsystems і стала власником всіх авторських прав на Java, а вже в 2012 році звернулася до суду, звинувативши Google у неправомірному використанні коду при створенні мобільної операційної системи Android.