В Україні купити мило будь-якої текстури можна практично в кожному косметичному або продуктовому магазині. Фахівці рекомендують віддавати перевагу торговим точкам, що спеціалізуються на продажу брендової косметики.
Однак питання про те, яке мило краще - рідке або тверде, не втрачає своєї актуальності. Щоб дати на нього правильну відповідь, потрібно як слід розібратися, що входить до складу одного й іншого засобу, а також які їх основні відмінності.
Склад твердого та рідкого мила
Тримаючи в руках тверде мило, не можна не відзначити його приємну на дотик текстуру і незрівнянний аромат. Тож не дивно, що багато дітей так і норовлять випробувати на смак цей твердий шматочок косметичного засобу. Як показує практика, ця затія завжди закінчується провалом, що веде за собою погане самопочуття і навіть отруєння. Отже, що ж входить до складу туалетного мила?
Тверде туалетне мило виробляється на основі розкладання натуральних олій і жирів натрієвого лугу. Також до складу мильної продукції входить кокосове масло. В процесі оброки масла, натрієвий луг формує тверду масу кускового мила, до складу якого додають корисні для шкіри вітаміни, мінерали, а також екстракти рослин. На завершальному етапі виробництва тверде мило ароматизують.
Рідке мило виготовляється двома способами. Перший і найбільш поширений вид цього засобу виробляється на основі консервантів і поверхнево-активних речовин. В якості синтетичних добавок використовується SLS (поверхнево-активна речовина), що володіє високим пінним ефектом. Такі рідкі засоби мають низьку вартість, однак це не виправдовує їх негативний вплив на шкірний покрив.
Другий вид препаратів рідкої текстури створюється за допомогою розкладання масел і жирів калієвої лугом. У зв’язку з відсутністю в ньому SLS, пінний ефект при контакті з водою досягається шляхом додавання до складу оливкової або кокосового масел. Висока цінова політика такого мила не вивела його на передовий план на косметичному ринку.
Основні відмінності рідкої і твердої туалетного продукції
- Рідкі мильні засоби поміщають в дой-паки або у флакони з дозатором. Таке фасування не передбачає передачі мила з рук в руки, тому рідку продукцію найчастіше можна зустріти в збиральних громадських місць.
- Незважаючи на те, що кускове туалетне мило регулярно зіштовхується з забрудненою шкірою рук, на його поверхні не накопичуються хвороботворні бактерії, оскільки вони гинуть при попаданні в лужне середовище. Однак всередині флакона або дой-паку рідкого мила мікроорганізми не гинуть. Це обумовлено тим, що в його складі міститься велика кількість синтетичних компонентів, які послаблюють захисні функції засобу до розмноження мікробів.
- Тверде мило рекомендують використовувати алергікам, а також людям, чия шкіра дуже чутлива до косметичних засобів. Слід зазначити, що за рахунок високого вмісту в своєму складі синтетичних компонентів, рідке косметичне мило більш небезпечне для екології. Однак кислотний рівень рідкої мильною продукції дуже близький до нейтрального, тому воно не викликає сухості шкіри.
На сайті https://solaris.com.ua ви можете замовити по вигідній вартості якісні диспенсери-дозатори рідкого мила різної місткості в пластикових і металевих корпусах.