Пріоритетні області, в яких буде працювати чат-бот - захист трудових прав і прав споживачів. Щоб отримати безкоштовну юридичну допомогу, користувач може описати чат-боту проблему своїми словами, наприклад «мене обдурила авіакомпанія» або «мій роботодавець - расист». Програма задасть йому кілька додаткових питань, щоб отримати найбільш повну інформацію, після чого складе юридичний документ і порадить, яким компетентним органам його відправити.
DoNotPay також враховує, що в кожному штаті США законодавчі норми відрізняються, тому визначає штат користувача за його IP-адресою. За словами Броудер, завдяки його чат-боту людям більше не доведеться платити юристам сотні доларів за складання стандартного документа. Раніше повідомлялося, що всього за перші 4 місяці роботи DoNotPay допоміг оскаржити більше половини паркувальних штрафів на суму близько $ 3 млн.
В Україні, на жаль, цей сервіс не доступний, втім, щоб отримати кваліфіковану юридичну допомогу, достатньо звернутись до адвокатів «Слинько та партнери», на сайті https://slinko.com.ua/uk/ ви знайдете детальну інформацію про цю компанію, і пропоновані нею послуги.
Взагалі, на сьогоднішній день машинні алгоритми складають протоколи і аналізують контракти, але до виконання всього циклу роботи юриста їм поки далеко, вважають експерти. Штучний інтелект в найближчі 10 років зможе претендувати тільки на роль помічника фахівця і лише на кілька відсотків автоматизує працю професіоналів, повідомляє The New York Times.
Одночасне впровадження всіх існуючих юридичних технологій дозволить скоротити години роботи юристів лише на 13%, відзначають дослідники з МТІ і Університету Північної Кароліни. Згідно найбільш реалістичного сценарію, в найближчі п’ять років автоматизація щорічно буде скорочувати години роботи фахівців на 2,5%. Теоретично, лише 23% завдань юристів здатні виконати роботи і алгоритми.
Найімовірніше володарі високооплачуваних юридичних посад збережуть свої позиції, а технології замінять помічників юристів без профільної освіти.