Нові розробки і величезна база даних дозволяють розпізнавати обличчя за лічені секунди. Розробником є компанія Sense Time, яка стоїть за створенням державної системи стеження. У планах влади також впровадження технологій розпізнавання голосу і ходи. У провінції Аньхой за останні два роки вже зібрали понад 70 тисяч голосових зразків.
Нововведення викликали хвилю протестів серед правозахисників і громадських активістів. За їх словами, технології порушують права людини і можуть використовуватися для переслідування дисидентів. Однак, більшість пересічних громадян не проти, щоб за ними стежили.
Китай - лідер в галузі впровадження технології штучного інтелекту і розвитку розумних систем відеоспостереження. Якщо у нас така система працює поки в пілотному режимі в столиці, то в Китаї вже 20 мільйонів камер спостереження вміють розпізнавати обличчя і взаємодіяти з великою базою даних.
Розвитку технології сприяє два фактори. По-перше, китайське законодавство в області захисту особистих даних вкрай нерозвинене. По суті, влада країни може абсолютно безперешкодно збирати і використовувати як завгодно біометричні та інші особисті дані своїх громадян. По-друге, величезна чисельність населення країни дозволяє забезпечувати системі великий масив даних. А технологія штучного інтелекту працює таким чином, що чим більше їй надано різних параметрів і варіантів, тим краще вона навчається і більш досконалою стає.
Високі технології дозволяють боротися і з недоступними для традиційних поліцейських камер порушеннями ПДР. У Шанхаї, Шеньчжені і деяких інших великих містах Китаю заборонено невиправдане використання автомобільного клаксона. Але раніше таке порушення міг зафіксувати тільки поліцейський. А зараз - будь ласка! Камери забезпечені системою акустичного сканування зображень. Простіше кажучи, камера фіксує гучний звук, оцінює дорожню ситуацію, і, якщо їй здається, що сигнал був застосований безпідставно, власнику автомобіля приходить штраф.
Області застосування системи розпізнавання обличчя в Китаї бувають просто анекдотичним. Наприклад, адміністрація парку при Храмі неба в Пекіні вирішила багаторічну проблему крадіжки туалетного паперу з громадської вбиральні. Тепер при вході в туалет відвідувач повинен кілька секунд подивитися на екран апарату, який розпізнає його обличчя і потім відмотує приблизно 60 сантиметрів паперу. Якщо людині цієї кількості не вистачило - біда! Одній і тій самій особі апарат видає папір не раніше ніж через дев’ять хвилин.
За допомогою цієї технології китайський уряд зможе збирати гігантський обсяг інформації про своїх громадян. Об’єднавши ці дані з базами поліції, банків і онлайн-сервісів, влада планує з 2020 року ввести в країні так званий «рейтинг громадської надійності». Кожному жителю буде присвоюватися певна кількість балів, виходячи з його поведінки. На основі цих балів йому відкриватимуть (або закривати) доступ до таких привілеїв як туристичні візи, соціальну допомогу або вигідні ставки по кредитах.
Як будуть присвоюватися і відбиратися бали, поки неясно, але очевидно, що вирішувати це будуть влади.
На сайті https://itlogica.com.ua/prices/videonablyudenie/ ви дізнаєтесь про особливості вибору, монтажу, і обслуговування систем відеонагляду за різними об’єктами, необхідну документацію, вартість робіт, а також переваги співпраці з компанією IT Logica.