Що потрібно знати про p2p-кредитуванні

P2P-інвестування є спосіб запозичення непов'язаними між собою особами без залучення посередника (банку). В результаті цього задоволеними залишаються всі - і позичальники, і інвестори. Незважаючи на прогнози банківських скептиків, такий вид інвестування стає все більш популярним.

Зазвичай P2P-кредитування реалізується за допомогою спеціальних інтернет-сайтів, де користувач може виступати і в якості кредитора, і в якості позичальника.

Вашій увазі кілька фактів про сервіси, що стрімко набирають обертів.

- P2P-кредитування як сервіс існує з 2005 року. Першою на ринку була британська компанія Zopa, за час свого існування видала позик на £ 500 млн і в даний час є найбільшим гравцем на британському ринку p2p-кредитування з більш ніж 500 тис. клієнтів.

- P2P-кредитування це не краудфандінг. При класичному краудфандінгу індивідуальні інвестори об’єднуються і фінансують компанію, що володіє власністю, в обмін на частку в ній. При p2p-кредитуванні кредитори фінансують безпосередньо фізичну особу, власника.

- При краудфандінгу інвестор отримує збільшення капіталу, а при p2p-кредитуванні - дохід, і рівень ризику при p2p-кредитуванні нижчий, ніж при класичному краудфандінгу.

- Виділяють три типи p2p-кредитування - споживче, кредитування малого і середнього бізнесу, кредитування нерухомості. У споживчому p2p-кредитуванні приватним особам видаються невеликі незабезпечені позики. Як правило, воно використовується для фінансування великих покупок, весіль, відпусток, ремонту будинку, або для консолідації боргів. При кредитуванні малого та середнього бізнесу позика видається компанії і може бути незабезпеченою, або забезпеченою власністю компанії, або персональними гарантіями директора або акціонерів компанії. Це вид позик найчастіше використовується для фінансування зростання компанії або покупки активів. При кредитуванні нерухомості, що використовується приватними особами та організаціями для покупки житла і комерційної нерухомості, позика забезпечена заставою першої черги на власність.

- Позики при P2P-кредитуванні поділяються на малі частини. Це дозволяє кредиторам знизити ступінь ризику, фінансуючи безліч невеликих позик обсягом від $ 25, і якщо якісь з них не будуть повернуті, це мало позначиться на якості портфеля.

- Щомісяця через p2p-платформи проходять мільйони доларів. Планується, що до 2016 року обсяг ринку p2p-кредитування складе £ 5 млрд в Великобританії, до $ 30 млрд в США і до $ 60 млрд по всьому світу.

- Кредити через p2p-платформу в середньому дешевші, ніж по кредитній карті. Це показує практика Lending Club, найбільшого оператора p2p-кредитування в США. Якщо порівняти позики в $ 10 000, взяті через Lending Club під 12,4% і через кредитну карту під 18,5%, за п’ять років за кредит по карті доведеться виплатити на $ 3050 більше. Тож не дивно, що переважна більшість p2p-кредитів видано на реструктуризацію банківських боргів.

- Інвестування в p2p-платформи може бути менш ризикованим, ніж інвестування на фондовому ринку. Під час фінансової кризи в 2008 році фондовий ринок США впав на 53%. Інвестори в p2p-кредитування за цей же період втратили близько 3% (статистика Lending Club).

- Максимізація прибутку вимагає від p2p-інвестора вибирати позики більш ніж по 30 різними критеріями. В середньому найбільше прибутку приносять позички на рефінансування боргу (8,5%), за ними йдуть позики на організацію весіль (8%), на переїзд (4,2%) і на відпустку (3,8%).

Нуждаетесь в деньгах, или желаете выгодно разместить свободные средства? Вашему вниманию сервис Кэшбери, где можно неплохо заработать на кредитовании, а заемщикам предоставляются наилучшие условия займа.