Вчені довели, що вміст корисних речовин у багатьох овочах після термічної обробки не тільки не зменшується, а й збільшується! До того ж, є факти, які свідчать про більшу користь приготованих овочів в порівнянні з сирими. Це особливо стосується таких овочів, як томати, капуста, брокколі, кабачки і моркву. І якщо дана стаття переконає вас у доцільності піддавати термообробці продукти, по посиланню камерные прибори для су вид ви зможете оцінити переваги і придбати унікальне обладнання для термічної обробки у вакуумній упаковці.
Розглянемо переваги температурного впливу на прикладі морквини. У моркві міститься велика кількість дуже корисного для людського організму речовини - каротину (альфа-каротин і бета-каротин). За допомогою каротину в організмі виробляється вітамін А, про користь якого всі ми добре знаємо. Але ж в самій морквині вітаміну А зовсім немає - тому термічна обробка, що руйнує вітаміни, ніяк не зашкодить цьому овочу. Навпаки, вчені підрахували, що після варіння кількість каротину в моркві збільшилася на 14% в порівнянні з сирою! Той же ефект спостерігався при тушкуванні. Але, на жаль, в приготовленій на пароварці або смаженій морквині кількість каротину, навпроти, зменшується.
Також при варінні моркви в ній збільшується кількість корисної речовини лютеїну на 11%. Лютеїн надзвичайно важливий для зору, так як він є однією з основних речовин, що містяться в сітківці ока. У лютеїну дві основні функції: збільшення гостроти зору, а також захист очей від попадання надмірного ультрафіолетового випромінювання. Регулярне вживання лютеїну допоможе зберегти хороший зір на протязі багатьох років. Крім моркви, лютеїн міститься в гарбузі, шпинаті, бобах, хурмі, кукурудзі, селері, в помаранчевих цитрусових (апельсини, мандарини), а також в персиках - їжте ці продукти, якщо хочете добре бачити!
Ще один «чудодійний» процес, що відбувається в моркви під час будь-якої термічної обробки - це збільшення кількості антиоксидантів. Ви напевно чули, що антиоксиданти - речовини, які нейтралізують дію вільних радикалів на клітини людського організм а, тим самим сповільнюючи процеси старіння і запобігаючи багатьом хворобам, в тому числі і появі ракових пухлин.