Помилка № 1. Економити на квитках на шкоду комфорту
Лоукости і складні маршрути з декількох видів транспорту - відмінна можливість заощадити на квитках, однак така економія повинна бути виправданою. Перед покупкою квитків краще заздалегідь уточнити всі супутні витрати. Квиток на автобус до аеропорту, з якого літає лоукост, може виявитися дорожчим самого перельоту. На ранній рейс доведеться добиратися на таксі, а в разі довгих стикувань ночувати в аеропорту або платити за готель. Підсумкова ціна вже не буде здаватися такою привабливою.
Завжди порівнюйте різні варіанти дістатися з точки А в точку Б. Якщо прямий переліт коштує $ 200, а складний маршрут з декількома пересадками - $ 150, є сенс трохи переплатити і не витрачати купу часу і сил на дорогу.
А якщо ви запланували поїздку з Дніпра на море, ідеальним у плані комфорту, ціни, безпеки і швидкості стануть пропозиції від компанії Iz-Dnepra-na-more.
Помилка № 2. Не поважати звичаї країни, до якої ви приїхали
Необразливий на перший погляд жест з двох складених пальців вважається вкрай вульгарним і образливим в Туреччині. У Сінгапурі за звичайну жувальну гумку або кинуте під ноги сміття можуть оштрафувати, а в арабських країнах ви будете почувати себе дуже ніяково, вбравшись в шорти і майку. Цих неприємних ситуацій можна з легкістю уникнути, якщо заздалегідь почитати туристичні сайти і форуми, та ознайомитися з усіма особливостями і нюансами країни, куди ви прямуєте. Не забувайте, що в чужій країні ви в першу чергу гість і до місцевих традицій варто ставитися з повагою.
Помилка № 3. Ходити в ресторани поруч з визначними пам’ятками
Розкручені кафе і ресторани, розташовані поруч з головними визначними пам’ятками, орієнтовані в першу чергу на туристів, тому ціни там, як правило, вище середнього, а ось якість кухні часто залишає бажати кращого. Щоб знайти дійсно варте місце, скористайтеся радою відомого американського кухаря і телеведучого Ентоні Бурдена (Anthony Bourdain). Пройдіться на “гурманських” сайтах, де є розділ з коментарями, напишіть туди повідомлення із розряду “Краща піца в Римі - в ресторані N” і чекайте потік гнівних відповідей. У них знавці обов’язково назвуть пару-трійку місць, де дійсно подають відмінну піцу.
Помилка № 4. Подорожувати без страхівки
Цей пункт підготовки недооцінюють дуже багато туристів. І даремно! Захворіти у відпустці вкрай неприємно. Захворіти і віддати кругленьку суму за звичайний укол антибіотика неприємно удвічі. Не полінуйтеся оформити страховку, тим більше зробити це легше легкого: від вас буде потрібно хвилина часу і пара кліків мишкою.
Помилка № 5. Міняти все гроші в аеропорту
Як правило, курси валют в аеропорту набагато вище, ніж в місті. Тому після прибуття в нову країну простіше зняти національну валюту з картки або ж просто обміняти невелику суму, достатню для того, щоб дістатися до готелю.
Помилка № 6. Здавати все речі в багаж
Шанси, що ваш багаж загубиться, невеликі, але все-таки вони є. Заведіть звичку складати в ручну поклажу речі першої необхідності і змінний одяг на перший день відпустки. Завдяки цьому вам не доведеться розгулювати по тропічному курорту в куртці і джинсах і витрачати час і гроші на те, щоб придбати нижню білизну або зарядку для телефону.
Помилка № 7. Не виходити із зони комфорту
Навіть в подорожах ми часто ставимо собі непотрібні кордони і рамки: рік за роком їздимо в одну і ту ж вподобану країну, боїмося самостійних поїздок без турфірм, а в новому місті не виходимо за межі центру. У цьому немає нічого страшного, однак той самий новий досвід, заради якого ми подорожуємо, на ділі виявляється не таким багатим, як хотілося б.
У поїздках можна і потрібно виходити із зони комфорту, нехай навіть в дрібницях. Замість чергового безликого готелю зніміть житло у місцевих, або зупиніться в хостелі. Спробуйте екзотичні страви місцевої кухні або вуличну їжу, замість того щоб йти в розкручений ресторан для туристів.
Займіться йогою або снорклінгом, а не валяйтеся цілодобово на пляжі. Не бійтеся заводити нових знайомих і відправлятися в нові місця, і тоді кожна нова поїздка буде ще кращою за попередню!