Розмірковуючи про сучасний будинок, мало хто асоціює з ним швейну машинку. А даремно. Цей пристрій цілком відповідає концепції розумного житла. Побутова техніка звільнила нас від рутини, залишивши більше часу для улюблених занять, для хобі. А шити і вишивати - класичне хобі протягом багатьох століть. Згадайте білошвейку з Тура, безсмертну героїню роману Олександра Дюма «Три мушкетери». Ховалася за цим непомітним ім’ям Марія Еме де Роган-Монбазон, герцогиня де Шеврез, шила і не соромилася цього.
Нинішні швейні машинки управляються вбудованим центральним процесором, який контролює всі стадії швейного процесу - від подачі ниток на голку до товщини рядки і малюнка шва. Вибір і налаштування режимів шиття здійснюється за допомогою сенсорної панелі управління, а всіляка довідкова інформація і необхідні підказки відображаються на кольоровому дисплеї. Але головне, за рідкісним винятком, всі «розумні» швейні машини пов’язані з персональним комп’ютером.
Взаємодіючи безпосередньо з комп’ютером машинка не просто шиє, або вишиває за розкладом. Вона здатна на більше. Наприклад, вишити на вашій майці малюнок, який ви самі створили в графічному редакторі. Або прикрасити хитромудрим художнім рядком джинси, перетворивши їх з пересічної «штамповки» в модель «від кутюр».
Багато “електронних швачок” оснащені виходом в Інтернет. З глобальної мережі вони не тільки отримують нову версію внутрішньої операційної системи, але і нові програми шиття, ескізи вишивок і всілякі викрійки. Крім того, ви можете, перебуваючи на роботі, передати на швейну машинку будинку чергову створену вами вишивку. І машинка (звичайно, якщо включена і заправлена тканиною і нитками), негайно почне шити! А якщо ви вдома і бажаєте взяти безпосередню участь в цьому процесі, машина під час роботи програє улюблену музичку чи відео, щоб трохи розвіяти своє монотонне “стрекотіння”.
Однак для цієї бочки меду знайдеться і ложка дьогтю. За високотехнологічні пристрої доводиться платити. Причому, платити досить істотно. Інтерактивна швейна машинка навряд чи обійдеться вам дешевше 10 тисяч грн. Втім, дешевим задоволенням швейна машинка не була ніколи. Ціна на ці пристрої завжди була відчутною для сімейного бюджету. Але раз в стародавні часи люди платили чималу суму за громіздкий і на мало що здатний «Зінгер», то чому б не заплатити зараз за багатофункціональний, стильний і інтелектуальний пристрій для шиття?
Вашій увазі чудові домашні помічниці - електромеханічні швейні машини Bernina, які без проблем впораються з любої складності роботою: від тривіального ремонту і пошиття, до створення справжніх декоративних шедеврів на вашому одязі. Це сучасні високотехнологічні функціональні прилади, що мають у своєму арсеналя до 400 операцій, і працюють з різними типами тканин: від делікатного шовку, до грубого джинсу і тонкої шкіри.