Втім, можна використовувати різні хитрощі,і що б все залишалося красивим дуже довго. А перед тим, як перейти до цих самих хитрощів, хочеться порадити вишиванки оптом, що пропонує інтернет-магазин «Етномодерн», там ви знайдете широкий асортимент дійсно стильних, оригінальних якісних виробів, причому по досить привабливій вартості.
Прання виробів з вишивкою
Звичайно, прати їх краще руками. Але в наше століття розпещених домогосподарок спокуса здійснити це в пральній машинці занадто велика. Тому важливо використовувати режим з температурою, що не перевищує 60 ° C, наприклад, «Ручне прання» або «Делікатне», а так само м’які миючі засоби, в ідеалі - без вмісту хімічних добавок. Відмінно підійдуть засоби на основі подрібненого господарського мила або воно саме.
Якщо кип’ятіння вишитих виробів - сувора необхідність, вибирайте відбілюючі засоби без оптичних добавок. Якщо вишивка виконана металізованою ниткою, то умови не такі суворі: кип’ятіння допустимо і навіть з відбілювачем, але в межах 20г на літр.
Полоскання так само передбачає делікатний режим. Завершити його радимо додаванням оцту в пропорції: на літр води - чайна ложка. Такий спосіб полоскання забезпечить яскравість і блиск ниток, а так само свіжий вигляд виробу.
Не допускайте злипання речей під час прання, а так само закручування однієї речі в іншу. Тут важливо не допускати зайвої завантаженості барабана речами, а також підбирати їх перед пранням таким чином, щоб вони відповідали один одному за розміром: наприклад, постільну білизну не варто прати з одягом.
При ручному пранні необхідно враховувати особливості віскозних ниток: вони абсолютно не линяють, але, наситившись вологою, віскоза тимчасово втрачає свою міцність, тому її не варто сильно натирати навіть при наявності сильних забруднень, а так само грубо викручувати. Після висихання нитки знову стануть міцними.
З особливою делікатністю періть шовкові вироби з вишивкою: краще вручну або за допомогою ручного режиму. Головне - температура мильного, злегка підсоленого розчину не повинна перевищувати 30 ° С, а ще слід обійтися без віджиму.
Як правильно сушити вишивані вироби
Особливу увагу тут слід звернути на такі речі, вишитий малюнок яких виконаний на тканинах, які потребують більшої обережності у використанні і догляді. Виправши, акуратно розкладіть їх на рушник відповідного розміру (можна навіть взяти банний халат), поверніть його «рулетом» і м’яко, без зусиль, відіжміть. Далі сушіть без ризику витягування вироби, бажано без використання прищіпок.
Прасування
Тут головне дотримуватися двох важливих умов:
- Річ має бути трохи вологою для повного розгладження складок. При необхідності збризніть її водою.
- Гладити виріб потрібно тільки вивернутим навиворіт, або покривши тонкою тканиною.
Коли малюнок вишитий металізованою ниткою, дотримуйтеся низьких температур на прасці і проявляйте особливу пильність: необережне прасування може привести до необоротних наслідків!
Завершуючи цей процес, не поспішайте складати речі - їм необхідно трохи відлежатися, щоб вивітрилися залишки пари.
Дотримання всіх вищеперелічених рекомендацій дозволить вам надовго зберегти первозданний вигляд улюбленого виробу з вишивкою!