Кожна веб-студія має власний сайт. Адже якщо у неї самої немає сайту, то яким чином вона буде створювати сайти для інших? Введіть в пошуковику відповідні ключові фрази, наприклад, створення сайтів, після чого переглядайте сторінки веб-студій у Києві, чи інших містах, і ретельно відбирайте потенційних виконавців.
Сам сайт веб-студії вже може багато про що вам сказати. Зверніть увагу на зручність навігації, на видимість всіх важливих посилань в меню. Сторінки сайту повинні швидко завантажуватися, на них не повинно бути реклами (в іншому випадку у вас буде зайвий привід насторожитися). Дизайн повинен бути в міру яскравим і не надто примітивним. Надто яскравий дизайн часто говорить про те, що веб-студія намагається акцентувати увагу відвідувачів лише на зовнішній оболонці сайту. Якщо ж дизайн занадто простий, то варто задуматися про те, що фахівці веб-студії просто не можуть придумати нічого більш оригінального і креативного (отже, ваш власний сайт, замовлений у даній студії, навряд чи буде відрізнятися оригінальністю).
Вивчіть портфоліо. Зайдіть на ці сайти, оцініть, наскільки близька тематика цих сайтів з тематикою вашого майбутнього ресурсу. Зв’яжіться з власниками цих сайтів і запитайте їх щодо того, чи залишилися вони задоволені роботою веб-студії. Багато веб-студій люблять прикріплювати до портфоліо фотографії головних сторінок створених сайтів. В цьому випадку знову акцентується увага лише на дизайні і зовнішньому вигляді. А у сайту, створюваного для ведення бізнесу, зовнішній вигляд - це далеко не головне.
Детально вивчіть сторінку з контактною інформацією студії. Бажано, щоб там було вказано як можна більше контактів. Обов’язково повинен бути вказаний телефон. Якщо буде вказано реальну адресу студії, розміщені фотографії співробітників, то це взагалі добре. Адже чим більше інформації веб-студія розміщує сама про себе, тим вище ймовірність того, що компанія стабільно працю.
Подивіться, як саме відбувається процес замовлення сайту, що для цього потрібно від замовника. В ідеалі повинен складатися договір на надання відповідних послуг, в якому детально описуються права та обов’язки всіх сторін угоди, наприклад, терміни створення сайту, завдання, які повинен вирішувати створений сайт. Також повинна бути обговорена відповідальність всіх сторін за невиконання зобов’язань. Чим докладніший й детальніший договір, тим менше лазівок там може знайти веб-студія для неякісного виконання робіт.
Обов’язково поговоріть по телефону з співробітниками студії перед замовленням сайту. Живе спілкування дозволить багато чого зрозуміти. Зверніть увагу на те, як швидко співробітник відповідає на ваші питання, наскільки детально пояснює незрозумілі для вас моменти. Якщо спілкування йде повільно і неохоче, то з’являється зайвий привід відмовитися від послуг даної веб-студії.