Крім того, є люди, для яких ця річ - не примха, а предмет першої необхідності. Це перш за все жінки, які страждають алопецією (облисінням) або проходять курс хіміотерапії. Чоловіки, навіть зовсім без волосся, зазвичай перук не носять - вони ж і так красені.
Статусна річ
У Стародавньому Єгипті, де, як вважається, і була винайдена перука, її могли носити тільки вільні громадяни. А найефектніші моделі були лише у фараонів. Римляни підхопили моду і стали прикрашати голови чорним волоссям з Індії, рудою шевелюрою від варварів, а особливим шиком вважалося носіння білявих локонів. Потім, правда, був довгий період, коли до перуки ставилися вкрай негативно, за їх носіння могли навіть засудити. Зате вже в XVII столітті цей предмет знову опинився на піку моди при європейських монарших дворах. Дворянам належало мати як мінімум три таких аксесуара: на ранок, на день і для вечірніх виходів. Та й сьогодні, наприклад, у Великобританії, державні діячі не можуть з’явитися в палаті лордів без перуки.
Штучна чи натуральна?
Натуральні перуки коштують набагато дорожче синтетики, особливо якщо шиються на замовлення. Головні постачальники «сировини» - Китай і Індія. Волосся спеціальним чином обробляються: вичісують, дезінфікують, знебарвлюють і фарбують. У азіатів прекрасна шевелюра, але за якістю вона сильно відрізняється від більш тонкого і м’якого слов’янського волосся.
Натуральні перуки красиві, мають довгий термін служби (від 5 років) і їх можна піддавати будь-яким маніпуляціям (фарбуванню, завивці, випрямлянню). Але і недоліки у них є: вони дорого коштують і погано тримають форму. Після миття їх, як і власну шевелюру, треба укладати, що без досвіду і вправності непросто.
Перші штучні перуки з нейлону, що виникли в 40-х роках, виглядали не дуже природно і носилися недовго - швидко сплутувалися і втрачали товарний вигляд. Пізніше з’явилися перуки з термоволокна - матеріалу, досить схожого на справжню шевелюру. Але найбільш якісні штучні перуки сьогодні шиють з канекалона і його різновидів. Такі вироби важко відрізнити від рідного волосся. І при належному догляді вони можуть прожити майже стільки ж, скільки і натуральні перуки. При цьому у них більш доступна ціна і їх не потрібно (і навіть заборонено) укладати, сушити гарячим феном і фарбувати. Ні дощ, ні сльота їм не страшні - висохши, волосся знову ляже, як було задумано.
Сіла як «рідна»
Купувати перуку по Інтернету, без примірки, справа ризикована. Особливо якщо мова йде про натуральні моделі. Навіть вироби одного розміру сидять по-різному. Та й до лиця будуть далеко не всі. Всі штучні перуки - вільного розміру. Можна вибрати тільки обсяг голови (великий або маленький).
Більшість моделей мають застібки, гумки або липучки, які допомагають легко регулювати розмір. Але краще робити це не самостійно, а за допомогою досвідченого продавця. До речі, він може допомогти і з вибором кольору і моделі.
Підбирати перуку після хіміотерапії краще тоді, коли свого волосся вже не залишилося, інакше згодом виріб стане завеликим. Якщо ж своя шевелюра в наявності, перед приміркою перуки потрібно надіти на голову сіточку для волосся.
Звикання до перуки займає приблизно тиждень. Через цей термін виріб сяде як треба і перестане відчуватися як щось чужорідне.
При митті будь-яких перук використовують звичайні шампуні і кондиціонери. Але режим водних процедур різний. Натуральні волосся можна мити раз в два місяці. Синтетику - не частіше разу на три місяці.
Джерело https://kalina-hair.com/