Як повідомила газета China Daily, проект курирує Пекінський інститут наноенергетики і наносистем - один з найбільших науково-дослідних центрів КНР в цій області. Незвичайний костюм дозволяє передавати дані про людину на комп’ютер або мобільний телефон. “Таким чином лікарі можуть спостерігати за самопочуттям пацієнта в віддаленому режимі”, - розповів журналістам співробітник КАН Ван Чжунлінь, що спеціалізується на нанорозробках.
Як відомо, якісний функціональний медичний одяг покликаний зробити працю лікарів, медсестер, і іншого медичного персоналу більш ефективною, звести до мінімуму лікарські помилки і ризики летальних випадків, а тому розробка китайських дослідників вже зацікавила серйозних інвесторів.
За словами Ван Чжунліня, “розумний” одяг - не поодинокий винахід у медичній сфері. Не менший інтерес для громадськості представляють так звані нанотатуювання - спеціальні пластирі, що залишають на шкірі тимчасові мітки і призначені для введення в організм безболісним шляхом антигенних матеріалів, тобто для щеплень.
“Думаю, всі ці новинки з’являться на ринку в найближчі два-три роки”, - зазначив Ван Чжунлінь.
Вчений пояснив, що весь секрет подібних нановинаходів криється в трибоелектричних нанонгенераторах - технології, яка працює за рахунок електричних зарядів, що виникають в матеріалі за рахунок тертя. Наприклад, під час ходьби.
В останні роки Китай приділяє велику увагу нанорозробкам. Як зазначив генеральний секретар Міжнародної асоціації передових матеріалів Ашутош Тиварі, “КНР перевершила в цьому напрямку Сполучені Штати і щорічно на авторство китайських фахівців припадає близько 50% нових наукових публікацій в світі з нанотехнологій”.
Взагалі, в останні роки ринок “розумного одягу” бурхливо розвивається, на ньому працюють сотні компаній зі сфери фітнесу і медицини. Цей сегмент досягне $ 843 млн до 2021 року, а загальний ринок всіх носимих технологій (прилади, гаджети, батареї, комп’ютерні системи, вироблення енергії) до 2025 р досягне $ 70 млрд. Зокрема, нещодавно один з лідерів цього ринку, компанія Intel дісталася зі своїми розробками до престижних показів New York Fashion Week. На другий день тижня моди на подіум вийшли моделі дизайнера Беккі Маккері в сукнях з вмонтованимиі інтелівськими процесори
За словами дизайнера, технологія така проста, що до масового виробництва всього кілька кроків. Прототип “розумної” сорочки від Intel оснащений власною компактної батареєю і набором сенсорів, які відстежують показники її власника. Сенсори збирають дані про фізичне і навіть емоційне здоров’я людини і передають їх на смартфон. Призначена сорочка для спортсменів, втім і для звичайних людей вона буде корисною.