У Калуші видаляють катаракти тим, від кого відмовилися обласні клініки

Ще кілька років тому, щоб видалити мутний кришталик і вставити на його місце штучну лінзу, хірург робив великий розріз у рогівці. Після операції часто бували ускладнення.
Після такої операції зір повністю відновлюється.

Сучасні клініки здійснюють факоемульсифікацію. Це коли розріз не перевищує 2-3 мм. Кришталик, вражений катарактою, дробиться ультразвуком. Опісля його частинки відсмоктуються з ока. В розріз вводиться складена інтракулярна лінза. Вона сама розгортається в оці. Зір відновлюється повністю, інформують "Вікна" з посиланням на KalushNews.city.

Такі операція в Калуській ЦРЛ робить Наталія Чав’як — разом із кандидатом медичних наук, лікарем-офтальмологом Київського медичного центру Володимиром Мельником.

"У клініці Володимира Олексійовича я проходила інтернатуру, — каже окуліст Наталія Чав’як. — Тепер він допомагає мені проводити операції. Оперуємо майже всі види катаракти. Від деяких пацієнтів відмовилися навіть чернівецькі та івано-франківські клініки. Наприклад, коли в людини діабет чи крім катаракти є ще й глаукома".

Вартість штучного кришталика — від 10,5 тисяч гривень. Це дешевше, ніж в інших клініках. Лінзи на вибір пацієнтові у медичному закладі пропонують тільки європейського чи американського виробництва.

За словами лікаря-офтальмологв Ярослава Бука, в лікарні нормалізують внутрішньоочний тиск за новою технологію. Встановлюється спеціальний клапан, який забезпечує дренаж. Поки що калуські медики ще не роблять операцій на сітківці ока, але планують.