Дослідження, проведені нещодавно в Австралії, дають привід засумніватися в тому, що розробники таких сервісів до кінця чесні з користувачами. Дослідження проводилося силами авторитетної організації CSIRO, чиї можливості широкі, а приводів вважати висновки експертів помилковими немає.
В ході аналізу 283 VPN-додатків для Android, з’ясувалися неприємні і навіть шокуючі факти. Що ж виявили експерти? Виявилося, що близько 18% програм, заявлених, як «безпечні», насправді, взагалі не здійснюють кодування трафіку. Не менш 38% додатків готові «підсунути» користувачеві показ реклами, або свіжий вірус. Найбільш шокуючим є те, що переважна більшість спеціалізованих програм (80%) мають повний доступ до всієї конфіденційної інформації користувача, включаючи дані облікових записів і особисту переписку. Ще два додатки викриті в тому, що додають в трафік спеціальний код JavaScript. В результаті користувач виявляється «під ковпаком» - всі його дії в інтернеті стають помітними. Крім того, на нього обрушується лавина рекламних оголошень.
Далі - ще гірше! Одна програма помічена в тому, що «зливає» призначені для користувача дані безпосередньо рекламникам, які обробляють їх і використовують на свій розсуд. При цьому близько 84% програм, покликаних захищати трафік користувача, збирають і продають (або передають) секретні відомості третім сторонам. Відзначається, що такі програми використовуються масово так, як обіцяють повний захист і забезпечення приватності. Користувачі, читаючи опис додатка, не підозрюють про те, що, насправді, вони не тільки не отримують той рівень захисту, який очікують, але і навіть погіршують ситуацію з безпекою. Тільки одиниці допускають, що може мати місце безчесний обман і вибирають додатки VPN ретельно і обачно.
До речі, на форумі deepforum.pro ви знайдете багато гарячих актуальних тем, присвячених питанню анонімності, і захисту даних. Форум існує вже досить довгий час, і користується значною популярністю.
Хто винен і що робити?
Ці два питання відразу ж закономірно з’являються після прочитання всього, що написано вище. На перше питання відповідь очевидна - винні розробники, які прагнуть заробити побільше грошей. Це дуже сумно, але є єдиним поясненням розкритих фактів.
До речі, всі розробники, чиї програми були «забраковані» CSIRO, отримали від цієї компанії листа із зазначенням невідповідності заявлених характеристик і якостей з фактичними. Частина з них вважала за краще доопрацювати додатки, але багато хто просто видалили їх з магазину додатків. Втім, ніхто не завадить їм завантажити їх туди заново, просто змінивши зовнішній вигляд інтерфейсу і змінивши назву.
Уваги заслуговує і друге питання - що робити? Відповідь на нього теж очевидний - думати! Думати, коли користуєшся тим, чи іншим софтом. Ретельно вибирати тільки перевірені часом (і користувачами) програми і сервіси.
Джерело deepforum.pro