У Британії почнуть будувати економні будинки-електростанції

У Великобританії задумали провести експеримент - в невеликому містечку Уайт Ніт мають намір побудувати будинки, які зовні не будуть відрізнятися від типових будівель, але зможуть генерувати і зберігати власну електроенергію. Якщо даний проект вдало здійсниться, то ініціатива буде підхоплена по всій країні. Як зазначив інформаційний ресурс «Fast Company», таким чином планують уникнути будівництва нових електростанцій в країні.

За проектом припускають звести 16 будинків-електростанцій, будувати їх збирається компанія «Pobl Group». Ці споруди будуть максимально використовувати весь отриманий обсяг сонячної енергії, вони будуть її «переварювати» і перетворювати в електрику. Цим займуться сонячні батареї, які встановлять на дахах, а також спеціальні колектори на стінах. Акумуляторні батареї будуть зберігати надлишкову енергію до того часу, поки вона не буде потрібна в будинках або для підзарядки електрокарів, які, як припускають, в найближчій перспективі сильно потіснять в Великобританії класичні автомобілі.

Вартість будинку-електростанції поки приблизно на 10-20% виходить дорожче звичайної споруди, але в «Pobl Group» запевнили, що «цінник» помітно зменшиться в процесі вдосконалення нової технології. Також будинки-електростанції зможуть «генерувати» моментальну економію на рахунках за електроенергію - приблизно 600 фунтів стерлінгів щорічно. Виконавчим директором інноваційного центру «Specific» в Університеті Суонсі в Уельсі Кевіном Байгатом було відзначено: «Так можна буде знизити потребу в центральних енергогенеруючих станціях приблизно на 3 ГВт, що еквівалентно великій атомній електростанції».

Важко зараз сказати, чи будуть такі будинки мати великий попит у Великобританії, і яка буде їх остаточна вартість, а от на популярній в Україні дошці оголошень olahola.ua ви можете подати оголошення безкоштовно щодо придбання, продажу, чи аренди житлової і комерційної нерухомості

Сьогодні в Великобританії активно споруджують об’єкти із застосуванням технологій альтернативної або «зеленої» енергетики. Яскравим прикладом цього є найбільша вітрова електростанція в світі з 640-футовими вітротурбінами, що виробляють потужність достатню для забезпечення життєдіяльності 230 тисяч житлових будинків. Але на думку фахівців, найефективнішим способом отримання «чистої» енергії буде виробництво її безпосередньо в житлових комплексах.

Варто зазначити, що в США будинки-електростанції набирають популярність з кожним днем. Мешканці одного з житлових комплексів Брукліна (Нью-Йорк) стверджують, що природні катаклізми тепер не впливають на відключення електроенергії в квартирах.