Найбільш часто на виробництві застосовують метод лиття в силіконові форми, які коштують дешевше металевих. Особливості матеріалу дозволяють максимально точно відтворювати розміри і контури, незалежно від конструктивної складності вироби.
Переваги технології
Одна з переваг лиття пластмас в силіконові форми - можливість застосування матеріалів з відповідними характеристиками. Застосовувані на виробництві поліуретани забезпечують такі властивості і переваги готових виробів:
- висока ступінь удароміцності і еластичності;
- стійкість до вологи;
- переносимість впливу високих температур;
- можливість фарбування;
- мінімальна токсичність;
- несхильність агресивних середовищ;
- зносостійкість.
На початковому етапі за допомогою 3D-принтера або іншим способом створюється необхідна деталь, після чого її заливають силіконом. Після виймання виробу виходить точна силіконова форма, яку згодом заливають поліуретаном.
Технології лиття пластмас
Виробництво виробів з пластмаси передбачає застосування одного з трьох методів лиття, серед яких можна виділити наступні:
- інжекторний;
- інтрузінний;
- інжекційно-газовий;
- багатокомпонентний.
Найбільш поширений перший спосіб, при якому розплавлений матеріал під тиском вводять в форму в лічені секунди. Головна перевага технології полягає в можливості виготовлення навіть складних виробів зі стінками різної товщини.
Інтрузійна технологія застосовується для лиття найпростіших товстостінних деталей. Завдяки тиску, розплав за допомогою особливого пристосування надходить в форму. Після її заповнення процес зупиняється, а потім по осі розплав подливается в форму для природної усадки в процесі охолодження.
Інжекційно-газовий спосіб лиття пластмас з’явився порівняно недавно і його застосовують для виготовлення великих деталей. Форму на 80% заповнюють розплавом інжекторним методом, а потім на масу впливають сумішшю азоту з вуглекислим газом, завдяки чому вона заповнює порожнечі. Після цього доливають решту матеріалу.
Багатокомпонентна технологія вважається комбінованої, так як дозволяє отримувати деталі різних кольорів і поєднувати різні матеріали.
Де застосовують лиття пластмас?
Технологію лиття пластмас застосовують для виготовлення різної продукції:
- пакувальні вироби;
- автомобільні деталі;
- музичні інструменти;
- пластикові меблі;
- різноманітні контейнери;
- корпуси побутової техніки та електроніки.
Це лише деякі області застосування лиття пластмас, але існують і багато інших виробничі сфери, в яких неможливо обійтися без цієї технології.
ООО “ПОЛИГРАММ” предлагает услугу литье пластмасс под давлением украина, а также штамповку металла, изготовление и реставрация штампов и прессформ. Цены доступные, качество гарантировано, индивидуальный подход к каждому клиенту.