Газ, бензин чи дизель - який вибрати генератор?

Вирішуючи питання ефективного автономного електропостачання, багато стоять перед нелегким вибором, який же генератор буде найбільш ефективним? У цьому контексті слід розглянути пристрої дизельного, бензинового і газового типу.

Дизельні генератори набагато економічніші бензинових, у них великий моторесурс. Але за ціною, на жаль, вони в півтора рази дорожчі за бензинові аналоги. Важливим є те, що ці генератори розраховані на роботу в різних умовах, навіть при сильній запиленості і низьких температурах. Також їх перевагою є те, що вони можуть працювати набагато довше інших джерел електроенергії.

Такі види генераторів часто використовуються в майстернях, на будівельних майданчиках, на багатьох виробничих об’єктах, також дизельні електростанції є і в промисловості, в постійному і резервному електропостачанні офісів, будинків і т.п. Важливо й те, що такі генератори найбезпечніші. В останніх поколіннях генераторів вирішена проблема їх гучної роботи.

Існують синхронні і асинхронні дизельні генератори. Синхронні дизельгенератори менш точні, але при цьому вони чудово підійдуть для аварійного електроживлення офісів, заміських будинків, дач, холодильних установок і будівельних об’єктів. Синхронні генератори без проблем справлятися з енергопостачанням електроінструментів і електродвигуна з реактивним навантаженням до 65-ти відсотків від свого номіналу.

Асинхронні дизельгенератори з досить-таки високою точністю забезпечують підтримку напруги в мережі, тому й дозволяють підключення до них апаратури, яка чутлива до перепадів напруги. Наприклад, медичного обладнання. Такі дизельні генератори дозволяють підключення до них електроінструменту та електродвигуна з реактивною потужністю до 30-ти відсотків від номіналу.

Бензинові генератори функціонують, як правило, на бензині АІ-92. Слід зазначити, що вони набагато дешевші дизельних, але менш сприйнятливі до низьких температур. А також, у них є обмеження по потужності і задіяний менший моторесурс.

Зате бензинові генератори більш компактні, у них низький рівень шуму і більш місткі паливні баки. Але у цього виду генераторів є тільки повітряне охолодження двигуна і тому вони працюють тільки добу, тобто, не призначені для подачі електроенергії цілодобово.

Купуючи такий генератор потрібно розуміти, що такий генератор відмінно підходить для побуту, або ж невеликого будівництва, так як вони досить надійні, дешеві, прості у використанні і працюють на найбільш поширеному паливі. До речі, по посиланню купить электрогенератор недорого ви можете замовити ефективні комбіновані моделі газ/бензин.

Що ж стосується газових генераторів, то вони працюють на природному газі і пропан-бутанових сумішах. Потужність таких генераторів від 1,5 кВт до десятків тисяч. Якщо газовий генератор працює від балона, то він в 2 рази економічніший за дизельний, а якщо ж він працює від магістрального газу - то більше, ніж в 10 разів. У разі використання таких генераторів від магістралі або від балона, Вам потрібно спеціальний дозвіл відповідних інстанцій.

Головна перевага таких електрогенераторів - висока економічність використання. Також можна позначити ще такі плюси, як безшумна робота, чистота вихлопу, яка досягається за допомогою повного згоряння газу, відсутність вібрації (низький тиск на поршень двигуна) і безперервна подача палива. Газові генератори використовуються в більшості випадків там, де споживається велика кількість електроенергії (від 500 кВт), хоча зараз вони стають вельми популярними і в побуті. При покупці газового генератора важливо враховувати те, що його можна встановлювати або в опалювальному приміщенні, або в спеціальному контейнері.