Ближче до тіла: як правильно носити термобілизну

Ще кілька років тому термобілизна для холодної погоди асоціювалося виключно з екіпіровкою лижників і підкорювачів Арктики - зараз її носять багато людей: любителі пробіжок в будь-яку погоду, тендітні дівчата в тонких пальтечках, що не відрізняються особливою морозостійкістю, молоді батьки на прогулянках з дітьми і самі діти, власники собак і фанати заміського зимового відпочинку.

Як не крути, а термобілизна в нашому далеко не ідеальному кліматі стала для багатьох порятунком. Одягаєш її - і ходиш всю зиму в улюбленому тонкому пальто, а не у важкій товстій шубі. А вигідно придбати іі можна в магазині Панцирь. Тут ви знайдете широкий асортимент якісних термоштанів, термокофт, термошкарпеток, і комплектів термобілизни по найкращій в Україні вартості. 

Важливо тільки знати, як правильно носити цей аксесуар, щоб він «працював» на повну силу. Ось кілька правил, які вам варто взяти на замітку.

Термобілизну надягати тільки на голе тіло

Якщо бути точніше - на голе, чисте і сухе тіло. Тільки так досягається максимальна теплоізоляція. Одягти під високотехнологічну термобілизну будь-який інший одяг - майку, топи, колготи, «щоб було ще тепліше» - погана ідея. Ви спітнієте, натільні речі відволожаться, і вам доведеться ходити у вологому, а це прямий шлях до застуди!

Як же бути з нижньою білизною? Відповідаємо - труси і бюстгальтер під термобілизною надягати можна. Але тільки якщо вони зшиті з синтетичної тканини, а не з натуральної бавовни. Бавовна легко вбирає вологу і повільно висихає - під шаром термотканини «парниковий ефект» вам забезпечений.

Термобілизна має облягати тіло, як «друга шкіра»

Якщо термобілизна сидить на вас вільно, то тепло вона зберігати не буде, так що весь сенс його втрачається.

Підбирайте термобілизну в залежності від ступеня вашої активності

Для повсякденного носіння підійде термобілизна на основі натуральних волокон: бавовни, вовни - воно розраховане на невисоку фізичну активність, добре утримує тепло, але погано абсорбує вологу. Інша справа - синтетична термобілизна (або сумішева: синтетика з бавовною), придумана спеціально для занять спортом в холодну пору року. Вона не гріє, зате ефективно відводить зайву вологу від тіла, і це саме те, навіщо потрібно сноубордистам, лижникам, бігунам, фігуристам - словом, усім тим, хто в поті чола тренується під відкритим повітрям навіть в морози.

Як носити термобілизну: термобілизна + фліс + мембрана

Бувалі гірськолижники рекомендують утеплятися тільки так, в три шари. На голе тіло надягаємо термобілизну, зверху флисову толстовку, а потім мембранну куртку і штани - тоді ніякої мороз не страшний, навіть якщо ви весь день проводите на вулиці. Однак прибережіть цю пораду для дійсно холодних днів, зимових поїздок за місто або відпочинку в горах - в звичайному житті при маленькому мінусі вам навряд чи потрібно “красуватися” в гірськолижній екіпіровці.