В організмі людини (і взагалі, всіх живих істот) присутні два типи води: пов’язана внутрішньоклітинна і вільна міжклітинна. Власне, саме зв’язана вода є основою всього живого - зокрема, вона необхідна для клітин головного мозку, нормальної активності і працездатності людини.
Вільна ж вода (її в нашому організмі більшість) сприяє виведенню токсинів з організму (з сечею, потом і т. д.). Співвідношення зв’язаної і вільної води задається людині при народженні. Для того щоб залишатися здоровою і енергійною протягом усього життя, людині необхідно щодня вживати питну воду, яка відповідає властивостям внутрішньоклітинної води. 200-250 мл такої води в добу буде цілком достатньо. Що ж це за вода?
Пам’ять води
Молекули води утворюють так звані кластери (мікроструктури). На думку японського вченого Масару Емото, ці кластери мають здатність «запам’ятовувати» інформацію з навколишнього середовища. В ході своїх експериментів пан Емото вимовляв над водою різні слова і пропозиції, що несуть як позитивний, так і негативний емоційний заряд.
Потім він вивчав структуру кристалізації такої води і виявив, що вона змінюється в залежності від змісту слів. Так, при вимові позитивних слів (або програванні класичної музики) заморожені кристали води були напрочуд симетричними і впорядкованими.
З цієї точки зору найбільш корисна поверхнева питна вода, яка щодня «бачить» сонце і зірки і несе в собі позитивний заряд самої природи. Неспроста наші предки вважали особливо корисною джерельну воду, а ще - ранкову росу. Особливо корисною вважалася вода, взята з лікарських рослин (календули, ромашки, мати-й-мачухи). Нею лікували шкірні хвороби, болі в спині і суглобах.
Терапію росою можна проводити і сьогодні - слід тільки стежити за тим, щоб рослини, з яких ви берете воду, росли в екологічно чистих місцях. Що ж стосується струмків і річок, то більшість з них, на жаль, сильно забруднені. Особливо це стосується великих річок. Зокрема, на річковій системі Дніпра знаходяться 4 АЕС, десятки промислових центрів та сільськогосподарських підприємств.
По-справжньому чисту джерельну воду сьогодні можна знайти хіба що в деяких гірських районах України. Втім, життєдайну структуровану воду можна зробити самостійно в домашніх умовах.
Справа в тому, що «інформаційна пам’ять» води стирається при зміні її структури: перехід з рідкого стану в тверде, тобто, при заморожуванні. Тому ви можете заморожувати воду, а потім розморожувати її - та частина води, яка розморозиться першою, найкорисніша. А ось осад у вигляді мутного льоду краще викинути.
Чи можна пити воду з-під крана?
У нашій країні звичайна водопровідна вода в більшості своїй не придатна для пиття. Для того щоб зрозуміти це, не обов’язково проводити експертну оцінку - неприємний присмак і запах говорять самі за себе. Тому людина, яка цінує своє здоров’я купить кулер для води і буде у своє задоволення пити якісну смачну бутильовану воду.
Чим же викликаний такий плачевний стан речей з водопровідною водою?
По-перше, існуючі способи очищення води далекі від досконалості. З річки (водоймища) вода прямує на водоочисну станцію. Там її відстоюють, а потім фільтрують через шар піску і дрібного антрациту, знезаражують хлором. Однак хлор діє згубно не тільки на патогенні мікроорганізми - він в принципі вбиває все живе, в тому числі і корисну мікрофлору в організмі людини.
По-друге, стан водопровідних мереж у багатьох регіонах України залишає бажати кращого. По дорозі з очисної станції до наших кранів вода проходить десятки кілометрів - найчастіше по зношених трубах, в результаті чого знову забруднюється і «збагачується» токсичними домішками.
Наприклад, у багатьох будинках старої забудови встановлені труби, припаяні на стиках свинцем: цей метал негативно впливає на роботу мозку і репродуктивну функцію. Нарешті, діючі в Україні ГОСТи щодо водопровідної води застаріли. Тому водопровідна вода не підходить ні для пиття, ні для приготування їжі.