Прототип виглядає як типовий представник сегмента, тільки чомусь навушники мають гнізда для підключення дроту, схоже, тестування відбувається і в дротовому форматі, а може бути це буде фішка пристрою, який зможе працювати і в дротовому і в бездротовому режимах. До речі, загляньте на каталог навушників в Titan, там ви знайдете досить непогані моделі від SONY, PIXUS, PIONER, PHILIPS, і інших відомих виробників.
Нова система аутентифікації, які загрожує замінити сканер відбитків пальців і сканер сітківки ока, заснована на принципі отоакустичної емісії - фізіологічного механізму, що полягає в генерації дуже слабких звукових коливань у внутрішньому вусі людини. Суть цього принципу в тому, що у кожної людини ці коливання також унікальні, як відбиток пальця або сітківка ока, чим і скористалися інженери NEC.
Варто визнати, японці не були першопрохідцями в цьому полі - отоакустична емісія давно відома і за допомогою цього ефекту дізнаються про глухоту новонароджених. Та й використовувати першими цей принцип в навушниках теж стали не вони - першим комерційним пристроєм, що використовує цю технологію, стали навушники Nura, що “вистрілили” в 2016-му році на Кікстартері. Вони використовували цей принцип не в якості аутентифікації, а в якості тонкої настройки звуку для кожного слухача, хоча і момент з розпізнаванням там теж мав місце, але він не був основним.
NEC же заявляє, що рівень точності при використанні такого способу визначення особистості становить більше 99 відсотків, а час на проходження процедури навіть у нинішньому прототипі становить не більше секунди.
Таким чином, для ідентифікації користувача більше не буде потрібно тикання пальцем у будь-що, роздивляння датчика сітківки, не буде потрібно очікувати, поки сканер розпізнає твоє обличчя, а буде достатньо просто мати навушник у вусі , який сам буде розпізнавати вас, і все.
З нинішньою тенденцією на зменшення і “дематеріалізацію” цілком можливо, що в доступному для огляду майбутньому ми прийдемо до пари навушників і яким-небудь смарт-лінз або окулярів, за допомогою яких будемо усвідомлювати навколишнє середовище і не будемо більше тягати в руках, кишенях і сумочках ті “цеглинки”, які ми скромно кличемо телефонами. Напрацювання в цій галузі вже є, тут вам і згорнутий проект Google Glass, і HoloLens від Microsoft, і навушники Here One, що відсівають зайві звуки, але передають ті, які ми хочемо чути, і багато-багато інших.
Так, реалізація всіх цих пристроїв поки далека від ідеалу, але ж прогрес не стоїть на місці, а еволюціонує. І цю саму еволюцію ми спостерігаємо на власні очі. Самі посудіть: системи голосового розпізнавання поліпшуються щороку, про сферу VR (віртуальної реальності) і AR (доповненої реальності) зараз не говорить тільки ледачий, великі виробники беруть участь в гонці озброєнь потужностей своїх смартфонів не в останню чергу завдяки VR, Apple з останніми айфона опублікувала ARkit для розробників, щоб ті могли створювати додатки доповненої реальності, Google представила смартфон і планшет експериментального AR-проекту Tango ще в 2014-му році, а система Kinect для Xbox, теж має пряме відношення до доповненої реальності, була представлена аж у 2009-му!