Сон дорожче ліків: вибираємо хороший матрац

З чого ж складаються матраци? Чому це має нас хвилювати? Тому що здоров'я, як відомо, не купиш. А ось здоровий сон цілком можна собі дозволити. Сомнологи і ортопеди про нас подбали. Але про все по порядку.

На сторожі хороших снів

На щастя, на дворі XXI століття, і в наш час винайшли безліч лайфхаків, гаджетів, які допомагають нам берегти свої внутрішні ресурси і витрачати їх раціонально. Причому грунтуються розробки на реальних наукових дослідженнях. Не дарма виробництво товарів для сну переросло у велику індустрію. А найвідоміші компанії світу мають власні лабораторії сну.

Сучасні комфортні матраци, такі як представлені в інтернет-магазині https://mvk-mebel.com.ua/ - це вам не як раніше: товстий-претовстий шар вати. Ні, звичайно, і такі ще роблять. Вони недорогі і когось влаштовують. Але все більшу любов серед покупців завойовує саме анатомічна модель. Розберемо детальніше, з чого роблять анатомічні матраци.

З пружинами або без?

Існує два основних види: пружинні моделі і безпружинні матраци. Як зрозуміло з назви, конструкція матраців відрізняється, і у кожного типу свої переваги.

Так, пружинний витримує великі навантаження, довго служить, ідеально підлаштовується під анатомічні особливості людини. Безпружинні не містять металу, не накопичують статичну електрику, підходять для трансформованих підстав. Є моделі, які згортаються: простіше зберігати, перевозити.

У свою чергу, пружинні блоки діляться на залежні і незалежні. У перших пружини пов’язані між собою. Це більш бюджетний варіант, але ось на ідеальну підтримку хребта тут навряд чи можна розраховувати. А ось незалежний пружинний блок її забезпечить. Не буде ні «ефекту хвилі», ні «ефекту гамака». Можна спокійно спати з дитиною або більш легким партнером.

Такі різні наповнювачі

Роблять матраци і з монолітних блоків (це коли наповнювач матраца один). Але на них припадає лише близько 10% продукції сучасного виробництва. Найчастіше в складі анатомічних матраців кілька шарів, а, відповідно, і матеріалів використовують багато. Коротко про найпоширеніші.

Натуральний латекс роблять шляхом спінювання соку каучукового дерева, дуже пружний, має антисептичні властивості, добре провітрюється.

Кокосова койра - пресовані волокна кокоса. Один з найбільш екологічних і довговічних. За допомогою нього збільшують жорсткість виробу.

Холлофайбер - сучасний синтетичний матеріал, створений з поліестеру. Дуже теплий, комфортний і легкий.

Анатомічна піна (штучний латекс) - увібрав кращі властивості натурального прототипу. Володіє «ефектом пам’яті».

Повсть - щільний нетканий матеріал, складається з валяної вовни, як варіант - з додаванням синтетики. Шар повсті, як правило, розділяє пружини і м’який наповнювач матраца.

Звичайно, на цьому список не закінчується. Використовують і шерсть, льон, бавовна, і ватин, поролон, синтепон і т.д. Тому уважно вивчіть, з чого складається анатомічний матрац, властивості матеріалів, перш, ніж купувати.

Прості правила, які працюють

Вибрати матрац так, щоб ви дійсно відчували анатомічні властивості, допоможуть загальні правила:

- Людям середньої комплекції підходить більшість моделей. Худим краще зупинити свій вибір на більш м’яких, а великим - жорстких.

- Якщо у вас остеохондроз або інші проблеми зі спиною, шиєю, попереком, перед покупкою проконсультуйтеся з лікарем.

- Багато сьогодні вважають за краще все натуральне. А ось алергікам рекомендують все-таки вибирати вироби з синтетичних матеріалів.

- Вік майбутнього власника теж має значення. Літнім людям лікарі не радять спати на жорсткому. Якщо вибираєте для дитини - зверніть увагу на відповідність вироби віку.

- Кращий вибір для пари - середньої жорсткості з незалежними пружинами.

І не забувайте, ви вибираєте річ дуже індивідуальну! Прислухайтеся до власних відчуттів. І не прогадаєте з розмірами. Від товарів для сну залежить те, з яким ми прокидаємося настроєм!