Ринок нерухомості дуже специфічний, і процес торгу тут відрізняється від торгів за кавуни на продуктовому ринку. Ріелтори кажуть, що перед тим, як орендувати житло, потрібно спробувати знизити ціну, але головне завдання - це не допустити помилок, які зможуть зробити негативне враження про вас. Розглянемо основні «фатальні» помилки.
Торг до перегляду об’єкта
Якщо ви ще не бачили квартиру і маєте розмите поняття про неї, то не варто під час першої ж телефонної розмови задавати питання про відсоток знижки, яку може зробити власник житла. Такими питаннями ви тільки дратуєте людину, налаштовуючи її проти себе. Адже не можна судити про те, чого ви ще навіть не бачили.
Може бути так, що квартира виявиться ідеальна для ваших вимог, особливо, якщо ви скористалися послугами агентства нерухомості Дніпра “Проспект”, і ви будете готові платити ту вартість, яку позначив власник. Але перша розмова з вами вже залишила не найкращі враження про вас, і господарі, можливо, віддадуть перевагу іншим орендарям, а ви залишитеся «в прольоті».
Не варто торгуватися заради розваги
Торги заради торгів мають місце бути на базарі при покупці яблук у бабусі, яка тільки рада буде поговорити з вами, а ось при оренді квартир такі розмови зовсім не доречні. Вам потрібно зняти квартиру за прийнятною ціною, а не втрачати свій і чужий час. Починати «збивати» ціну потрібно тільки тоді, коли ви будете повністю впевнені, що це житло саме те, що ви шукали і воно відповідає вашим вимогам. Потрібно коректно і тактовно переконати господарів житла знизити вартість. Для цього озбройтеся декількома вагомими аргументами, чому ви вважаєте ціну завищеною.
«Шах і мат» для власників
Наприклад, ви зупинилися на кількох варіантах квартир. Одна з них вам сподобалася більше і коштує дорожче, а друга теж нічого, але підходить вам менше і коштує дешевше. Чи не розумним буде ставити орендодавцям ультиматум і погрожувати зняти інше житло з майже такими ж умовами, але не таке дороге.
Не потрібно гарячкувати і голосно грюкати дверима, адже господарі нерухомості зацікавлені не тільки в грошах, але і в хороших постояльців. Зберігайте спокій і постарайтеся переконати їх в тому, що ви хороший клієнт і проблем з вами не буде, а ця квартира дуже вам сподобалася і в ній ви відчуваєте себе як вдома.
Головне не тиснути і не вимагати прийняти рішення відразу ж, запропонуйте залишити заставу, дайте їм якийсь час на прийняття рішення. Ні в якому разі не вмовляйте, покажіть, що готові піти, так як другий варіант теж не поганий і коштує дешевше. Така ситуація підштовхне орендодавців до більш швидкого прийняття рішення.