Від матеріалу пошиття, природно, залежить міцність білизни, її якість і довговічність. Міцність позначає стійкість до зношування, до розривів і прання, і вимірюється вона в щільності переплетення ниток на одному квадратному сантиметрі постільної білизни. Чим більше ниток, чим щільніше вони переплетені, тим тканина міцніша і важча.
Найпопулярніші тканини для постільної білизни - це, звичайно, натуральні. Фаворитом є бавовна і всі її різновиди: ситець, фланель, бязь, сатин, батист і трикотаж з поліестром. Бавовна дуже швидко вбирає вологу і випаровує її, тому на таких простирадлах не жарко літніми ночами.
Дорогою тканиною вважається жакардовий сатин. Така тканина не мнеться, але сатинові простирадла ковзають, що знижує рейтинг цієї тканини. Жаккард забезпечує постільній білизні унікальні візерунки, тканина не линяє і виглядає не гірше шовкої. На базі жаккардового сатину розробляють нову тканину - ліоцель, яка зовні схожа на сатин, але при цьому не ковзає.
Батист вважається ознакою розкоші, але при цьому не зносостійкий. Батистова постільна білизна витримує не більше 65-70 прань, тоді як сатин, наприклад, можна прати більше двохсот разів.
Простими, недорогими і зручними тканинами вважаються сумішеві трикотаж і жатий ситець. Ці тканини не потребують прасування, мають велику колірну палітру і доступні середньому покупцеві.
До зимової постільної білизни відноситься фланель, так як має унікальні показники теплозбереження, але влітку фланель не використовують. Якщо фланель часто прати - на тканині з’являються грудочки, що не дуже прикрашає її. Тому фланель не використовують в якості постійного або «гостьового» постільної білизни.
Не виходить з моди лляна постіль. Однак господині знають, чого вартує відпрасувати таку білизна, тому зараз практично неможливо зустріти чистий льон, а в суміші з бавовною. Таку постільну білизну легше прати і прасувати. Для любителів чистої екології виробляється постільна білизна з необробленого льняного полотна. До речі, грубувате лляне полотно впливає на людське тіло як природний масажер.
Зрозуміло, найдорожчим матеріалом для постільної білизни є шовк. Натуральний шовк досить важко купити в рядовому магазині. Можна сказати, що шовкові постільні приналежності розраховані на елітарний спосіб життя.
Високоякісні шовкові речі виробляються тільки в Японії, що, зрозуміло, підвищує ціну на продукт. Європейські, турецькі та азіатські постільні комплекти мають гіршу якість шовку, ніж японські.
Шовк - найприємніший на дотик матеріал, але швидко мнеться і вимагає трепетного догляду. Зимою шовкові постільні приналежності небажано використовувати, так, як шовк моментально вбирає вологу і сильно охолоджує, що досить неприємно в холодну погоду.
Не будемо списувати з рахунків незвичайні екзотичні тканини, які використовуються для пошиття постільної білизни. Наприклад, з особливих замовленнями виготовляються постіль з парчі, оксамиту, кашеміру.
Останнім часом популярності набувають бамбукові постільні комплекти. Розм’якшене бамбукове волокно прядеться в дуже м’яку і красиву тканину, що володіє блиском, як у шовку. Бамбук добре вбирає вологу і швидше її випаровує, при цьому, тканина з бамбука не викликає алергії і є антибактеріальної. Якщо іншу постільну білизну доводиться час від часу дезінфікувати, то бамбукова білизна справляється з дезінфекцією самостійно.
Якщо вам потрібне якісне красиве покривало на ліжко, скористайтесь вигідними пропозиціями від інтернет-магазину https://issi.com.ua. Саме тут представлено чудові моделі, виготовлені з різних натуральних і синтетичних матеріалів на любий смак і гаманець.