Фінська пекарня пече хліб з борошна, виготовленого із цвіркунів

Насичений протеїнами хліб буде продаватися в 11 магазинах Гельсінкі. Зараз Fazer закуповує цвіркунів в Голландії, але розраховує, що незабаром з'являться і місцеві постачальники, пише Business Insider.

Фінська пекарня Fazer почала випуск першого в світі хліба, в борошно якого додані стерті в порошок комахи. Крім пшениці і злаків, в кожній буханці міститься приблизно по 70 перемелених цвіркунів. Хліб уже можна купити в продуктових магазинах країни. До речі, на сайті https://upmb.kiev.ua/ компанії Укрпродмашбуд, можа вигідно замовити сучасне високопродуктивне обладнання для виготовлення кондитерських і хлібобулочних виробів.

За словами представників Fazer, комахи в борошні - це додаткове джерело білка, яке дозволить людям їсти менше м’яса. «На смак це звичайний хліб ... досить смачний», - заявила студентка університету Гельсінкі Сара Коївісто після того, як спробувала шматочок.

Фінляндія - вже не перша країна Євросоюзу, яка схвалила такі «протеїнові добавки» в продукти харчування. Раніше використовувати в їжу комах дозволили Великобританія, Голландія, Бельгія, Австрія та Данія.

Fazer почав розробляти рецептуру цього унікального хліба ще влітку 2016- го і чекав законодавчого схвалення до листопада цього року. Оскільки виробництво цвіркунів ще не дуже розвинене, насичений протеїнами хліб буде продаватися всього в 11 магазинах Гельсінкі, які співпрацюють з пекарнею Fazer. До наступного року компанія планує поставляти хліб в 47 супермаркетів. Поки Fazer закуповує цвіркунів в Голландії, але розраховує, що незабаром з’являться і місцеві постачальники.

Оборот компанії становить € 1,6 млрд на рік, тому її власники не розраховують на надприбутки з збагаченого білком хліба. В Європі це нішевий продукт для ідейних захисників тварин, які вважають поїдання комах принципом меншого зла. Однак, 2 мільярди людей в усьому світі вважають сарану і цвіркунів повсякденним пунктом щоденного меню.

На думку лідера Cisco Джона Чемберса, цвіркуни стануть основною їжею в «раціоні майбутнього». І станеться це в найближчі 15, максимум 20 років. Тому Чемберс став одним з інвесторів Aspire Food Group - стартапа, який вирощує величезних цвіркунів за допомогою роботів. У ресторані Сан-Франциско Saison їх додавали в різні страви, включаючи тістечка, десерти і навіть «Маргариту».