Вчені багатьох країн вже тривалий час розглядають методи виробництва самовідновлювального бетону. І ось зовсім недавно з’явилися перші обнадійливі результати. На базі Бінгемтонского університету штату Нью-Йорк, за сприяння вчених університету Рутгерса, розроблена інноваційна суміш. Новий будматеріал, так званий грибковий бетон, може назавжди звільнити суспільство (і будівельну індустрію зокрема) від проблем відновлення тріщин, що неминуче утворюються на старих будівельних конструкціях.
Група дослідників, що займаються вивченням нових властивостей бетону, виявили цікавий момент. Вчені взяли гриб Trichoderma reesei і підмішали в класичну цементну суміш. Потім зробили з розчину будівельну конструкцію і через деякий час, штучним шляхом створили на тілі конструкції тріщини.
Їх здивуванню не було меж, коли виявилося, що з появою першої тріщини, сплячий до цього моменту грибок Trichoderma reesei несподівано активізувався. У міру проникнення води і кисню всередину тріщин, спори грибів починають проростати. У процесі росту утворюється карбонат кальцію, який мимоволі заповнює і міцно мурує тріщини.
Правда, дослідження самовідновлювального бетону поки що знаходяться на ранній стадії. Залишаються нерозкритими безліч питань і зокрема на той рахунок, чи виживе грибок Trichoderma reesei в суворих умовах експлуатації бетонних будівель. І поки буде доопрацьовуватись дана технологія, на сайті https://beton-company.com.ua/ можна вигідно замовити якісний бетон від ПСГ “Ковальская”, а також різноманітні надійні залізобетонні конструкції і інші будматеріали.
Тим часом інша група - вчені Університету Кардіффа, заснованого в Уельсі, протестували три технології цільового зцілення бетонних конструкцій:
- Полімерну пам’ять форми.
- Закачування органічних і неорганічних матеріалів в структуру бетону.
- Використання цілющих агентів і бактерій через мікрокапсули.
Вчені факультету цивільного будівництва університету «Вікторії», що в Британській Колумбії (Канада), оголосили про запуск експериментів з різними волокнами, такими як зольний пил і деревна целюлоза. На думку вчених мужів, зольний пил і деревна целюлоза можуть сприяти створенню унікальної формули самовідновлення бетону.
Розвиток властивостей самовідновлення бетону - це не єдиний напрям досліджень за будівельним матеріалом. Там же в Канаді, на базі того ж університету «Вікторії», розробили екологічно чистий пластично-цементний композит. Цей будматеріал армований волокнами на основі полімеру. Дослідна симуляція екстремальних ситуацій показала, що пластично-цементний композит здатний витримувати землетруси потужністю до 9,1 бала за шкалою Ріхтера.