Японці хочуть розмістити рекламні щити на Місяці

Схоже, що Японія найближчим часом має намір вступити в «місячну гонку». Інвестори вже вклали $ 90 млн в стартап Ispace з Токіо, який має намір запустити власну місію на Місяць в 2019 році. При цьому завдання місії вельми цікаві - вона стане маркетинговим майданчиком, за допомогою якої корпорації зможуть розміщувати свої логотипи на супутнику Землі.

Ось так, спочатку звичайні поліетиленові пакети, а тепер вже й цілі позаземні об’єкти з логотипами! Очевидно, що така рекламна технологія є досить ефективною.

Як би там не було, але стартап з Токіо Ispace Inc вже залучив 10,2 млрд ієн ($ 90 млн) від великих японських компаній, серед яких Japan Airlines і Tokyo Broadcasting System Holdings. Крім того, проект отримав підтримку державних структур - корпорації INCJ і Банку розвитку Японії. На отримані інвестиції Ispace планує запустити в 2019 році космічний корабель на місячну орбіту, а в 2020 році - посадити апарат на поверхню Місяця, передає видання Bloomberg.

Своєю метою Ispace називає розвиток «місячної економіки», в першу чергу маркетингу. На першому етапі компанія обіцяє розміщувати рекламні логотипи на своїх космічних апаратах, а також проводити зйомки в космосі, продаючи відзняті матеріали для рекламних кампаній.

У разі успішної посадки на поверхню Місяця стартап зможе запропонувати установку на супутнику рекламних щитів, розповів гендиректор Ispace Такеші Хакамада (Takeshi Hakamada). На його думку, багато корпорацій захочуть, щоб у них був свій білборд на тлі Землі.

- Люди прагнуть до зірок не для того, щоб бути бідними. Тому дуже важливо розвивати економіку в космічному просторі. - заявив глава Ispace.

З 2021 року Ispace хоче почати на Місяці пошуки води, відправивши спеціальні всюдиходи. З неї можна отримати водневе паливо, яке дозволить підтримувати перші місячні поселення. За оцінкою компанії, на Місяці можна знайти мільярди тонн води, хоча серйозних доказів цього мало. У дослідженні NASA, випущеному в липні 2017 року, говориться, що під поверхнею Місяця, можливо, дійсно є великі запаси води.

Ispace почала працювати над своїм проектом в рамках конкурсу Lunar Xprize, який спонсорується Alphabet, материнським холдингом Google. За умовами конкурсу, перша команда, яка зуміє досягти поверхні Місяця, отримає $ 20 млн. Ініціатива запущена в 2007 році. Спочатку учасники повинні були досягти мети до 2012 року, але терміни неодноразово переносилися через технічні і фінансові проблеми конкурсантів, нагадує Bloomberg.

Плани з освоєння космосу є у багатьох приватних компаній. SpaceX Ілона Маска планує в 2019 році відправити в політ навколо Місяця перших космічних туристів, а в 2024 році - почати колонізацію Марса, відправивши туди першу експедицію. Стартап Moon Express працює над апаратами, які зможуть приземлятися на поверхню Місяця і збирати зразки ґрунту.