Чому для облицювання стін так часто використовую гіпсокартон? Тому що він дозволяє створити ідеально рівні стіни, як то кажуть, “без сучка, без задирки”. Але якби за цим критерієм довелося оцінювати роботи всесвітньо відомого штукатура і майстри по гіпсокартону з Канади Берні Мітчелла (Bernie Mithell), він ніколи б не отримав вищий бал. А, можливо, і зовсім пішов би “в мінус”.
Чому ж тоді він так знаменитий? Тому що його творіння - це справжні витвори мистецтва! Використовуючи гіпсову штукатурку, він створює неповторні об’ємні картини на стінах, перетворюючи таким чином кімнату в художню галерею, чи музей.
Берні Мітчелл почав свій шлях в якості шпаклевщика фінішним покриттям гіпсокартонних стін ще на початку 1990-х років. Спочатку він просто експериментував з товщиною шару штукатурки, яка перетворювалася в залежності від кута освітлення. В арсеналі майстра - шпателі різної ширини, ножі, щітки. А складні деталі він ліпить пальцями або за допомогою ... звичайної ложки! Також Берні Мітчелл використовує підручні засоби (стебла ячменю і пшениці, гілки рослин) замість штампів для створення рельєфних відбитків на мокрому гіпсі.
Варто зазначити, що такі роботи можна виконувати не тільки на гіпсокартоні. Для цього підійде будь-яка стіна, тільки її потрібно ідеально поштукатурити, а якісна зварна оцинкованая сітка, яку пропонує ДП ТОВ «Першої українська металоткацька фабрики» найкраще підійде для цього завдання.
За своє життя Берні Мітчелл багато подорожував по Колумбії, Північно-Західному узбережжі США, на Алясці і вздовж річки Юкон. Саме тутешні суворі краєвиди стали головним джерелом натхнення знаменитого штукатура. У своїх роботах він часто зображує вовків, собак, коней і диких птахів.
Берні Мітчелл не дотримується строгого рецепта приготування суміші для своїх творінь. Сам він порівнює її з “болотом”, яке повинне бути в міру рідким, щоб прилипати до поверхні гіпсокартону, але досить твердим, щоб не розвалюватися під тяжкістю власної ваги.
Ще одне суворе правило - ніяких фарб! Гіпс занадто ніжний матеріал та найдрібніші деталі легко стираються мокрими пензлями. Інша причина криється в тому, що Берні Мітчелл вважає світло, а не колір тим “чарівним компонентом”, який оживляє його скульптури.
“Рельєфи - це те, що завжди реагує на світло. Я не втомлююся спостерігати, як мої скульптури змінюють свій вигляд в перебігу дня”.
Сьогодні Берні зі своєю сім’єю живе в Онтаріо (Канада). Вони люблять подорожувати на кедровому каное, яке майстер створив власним руками. У вільний від замовлень час Берні Мітчелл пише підручники і випускає відеоуроки для початківців скульпторів.