Все, що потрібно знати про керамічні ножі

Починати щось вперше завжди нелегко, адже на твої помилки звернуть набагато більше уваги, ніж на промахи тих, хто згодом буде робити те ж саме. Особливо якщо оцінює твої зусилля багатомільйонна публіка. Приблизно в такій ситуації японська компанія Kyosera в 80-х роках починала виробництво перших в світі керамічних ножів.

Сьогодні вже багато хто використовує на кухні керамічні ножі, але думки неоднозначні, і поділяються 50 на 50. Одні захоплюються, інші категорично не хочуть використовувати такий прилад на кухні. Їм більше до вподоби якісні ножі з нержавіючої сталі, придбані в інтернет-магазині https://hot-kitchen.com.ua/. Навряд чи колись припиняться суперечки, що краще - метал, чи кераміка. Трохи забігаючи вперед, хочеться зауважити, що сильні сторони і того, і іншого матеріалу в складі ножів можна чудово використовувати. Правда, за однієї умови - їх, ці сильні сторони, потрібно знати. Тоді відпаде необхідність порівнювати і сперечатися.

Переваги керамічних ножів

Перша і безперечна - це легкість. Недарма знавці кажуть, що хороший керамічний ніж не ріже, а танцює! Якщо, звичайно, зручно лежить у вашій руці. Спочатку до різання керамічним лезом потрібно звикнути, адже воно значно відрізняється від різання сталевим. Однак це зазвичай не займає багато часу, а ось руки довго не втомлюються орудувати таким ножем, що стає особливо важливим, якщо різати потрібно багато або просто ви готуєте вечерю після важкого дня.

Друга позитивна якість має особливе значення для тих, хто стежить за своїм здоров’ям. Це хімічна нейтральність керамічних лез. Кераміка не вступає ні в які реакції, а отже, склад продуктів, з яких ви готуєте, залишається первинним.

Третя гідність особливо припаде до смаку жінкам, а втім, і чоловікам, чиїм святим обов’язком є ​​регулярна заточка ножів. Керамічні леза не тупятся дуже довго. Ваш улюблений ніж може залишатися гострим як бритва до півроку, а то й довше, залежно від марки і від того, як саме ви ним користуєтеся.

Взагалі, вимоги до гостроти кухонного ножа у всіх різні, тому варто іноді оглядати лезо: якщо з’явилися дрібні відколи, значить, кромка кришиться - ніж пора точити. Що стосується заточки, тут єдиної думки немає. Виробники, як правило, рекомендують заточувати кераміку виключно в майстернях. Однак вони ж часто випускають у продаж і спеціальні ножеточки з алмазним покриттям.

І останнє, чого у героїв нашої статті вже точно не відняти, - це стійкість до корозії, а точніше, її повна неможливість. Якщо ви не відразу вимили ніж або, помивши, що не витерли рушником, нічого страшного з ним не станеться.

Застереження до використання

Є у кераміки і такі особливості, які неодмінними умовами поводження з нею роблять дбайливість і обережність. Ці ножі досить крихкі, тому краще не допускати їх падіння на землю, а різати ними заморожене м’ясо або перепилювати кістки просто протипоказано.

Зі скляною обробною дошкою новий мешканець кухні теж навряд чи подружиться. З тієї ж причини мити керамічні ножі необхідно вручну, а зберігати - в окремих підставках або чохлах.