Серед самоцвітів бурштин займає досить почесне місце. Його палітра містить всі кольори веселки. Переважає жовтий і золотисто-жовтий, звідси термін - «бурштиновий колір». У давнину ж особливо цінувався білий бурштин. Не випадково саме цей камінь з давніх часів використовували в якості оздоблювального матеріалу, з нього виготовляли оригінальні прикраси, і навіть високохудожні твори мистецтва. І в наш час можна знайти справжніх майстрів по бурштину, для прикладу на сайті https://amberroom.rv.ua/ru ви знайдете чудові картини, виконані саме з “сонячного каменю”.
У Китаї і Японії цінувався бурштин вишневого кольору - «крові дракона», його носили члени правлячої династії. Римському імператору Нерону подобався чорний бурштин. Рідкісним і особливо шанованим є опаловидний бурштин з блакитним відтінком. Дуже красивий бурштину помаранчового і кремового кольору. На Куршській косі в Прибалтиці знаходять зеленуватий бурштин. У Сицилії зустрічається бурштин яскравою вогненної забарвлення. Буває бурштин і сірого кольору.
Одноколірний бурштин зустрічається рідко. Кожен шматочок має безліч відтінків (всього їх у бурштину до 200-350). Він цінується також за прозорість. Пліній Старший вважав прозорість найдорожчою властивістю бурштину, блиск якого повинен бути таким, щоб, дивлячись на шматок, «людина бачила відображення вогню в ньому, а не сам вогонь».
Найбільший в світі цілісний бурштин - це камінь «Бірманський бурштин». Він зберігається в Музеї природної історії в Лондоні.
Цей камінь не випромінює сильну цілющу енергію, але здатний виводити хвороби з тіла. Для цього потрібно покласти шматочки бурштину на хворе місце, і бурштин поглине негативну енергію, допоможе організму зцілити себе.
Бурштин вибирається як талісман і амулет. Це камінь щастя і здоров’я, любовний талісман, здатний залучити до його власника об’єкт прихильності. Ще в дохристиянську епоху люди вважали, що в шматочках бурштину в невеликих поглибленнях живуть духи.
У Стародавньому Римі були широко поширені вироби з бурштину грушоподібної форми або у вигляді голови барана - вірили, що ці вироби забезпечують родючість і вдале полювання. Особливою популярністю в якості новорічних подарунків користувалися фігурки з бурштину, що зображували фрукти, злаки і тварин.
У стародавніх греків подарувати бурштин - означало побажати щастя. Вірили, що цей камінь дарує перемогу в бою, тому більша частина бурштинових виробів в місцях поховання є бойові амулети.
“Сонячний камінь” ще з давніх часів був оголошений панацеєю від усіх хвороб, особливо білий бурштин. Вважалося, що не існує таких хвороб, від яких би цей камінь не приносив зцілення. Він виліковує короткозорість і катаракту, сердечні недуги, ангіну, зупиняє блювоту і кровохаркання, виганяє з нирок і печінки камені, сприяє сечовипускання.
Про значення бурштину в медичній практиці писали ще знаменитий римський лікар Клавдій Гален і арабський учений Ібн Сіна. У старовинних книгах можна знайти більш ста рецептів ліків, приготовлених з бурштину. Він зміцнював органи живота, а випитий у вигляді порошку з водою лікував хвороби шлунка. Розтертий з рожевим маслом або медом бурштин допомагав при хворобах вух і очей, а також лікував тріщини на ногах. За допомогою бурштину можна виявити отруту: в келиху з отрутою бурштин викличе райдужне мерехтіння іскор, супроводжуване тріском.
Його можна використовувати при непритомності, запамороченнях, кровотечах, нагноениях, пухлинах, сильному кашлі і туберкульозі, судомах, істеріях і іпохондрії. Цей камінь лікує і попереджає ряд жіночих і простудних захворювань, зміцнює розхитані зуби.
Одночасно з цим він приносить довголіття і красу своєму власникові. Якщо вагітна жінка буде весь час носити прикрасу з бурштину, її чекають легкі пологи. Також цьому каменю приписувалися властивості втішати людей.