Кожна людина прагне мати красиві стопи ніг, втім все частіше нас турбують грибкові захворювання і інші проблеми. Щоб їх успішно подолати, а також запобігти їх появі, скористайтесь послугами клініки Goltsberg. На сайті podolog.kiev.ua ви дізнаєтесь про застосовувані тут найсучасніші методи боротьби з грибковими захворюваннями, в яких випадках потрібно звертатися до лікаря-подолога, види і особливості лікування.
Здаємо аналіз
Грибок може вразити і нігті на ногах, і шкіру стопи. Основні симптоми грибкової інфекції, або мікозу, - пожовтіння нігтьової пластини, потовщення, відшарування нігтя, лущення шкіри на стопах. Однак поставити діагноз, грунтуючись лише на цих ознаках, неможливо. Справа в тому, що дистрофічні захворювання нігтів або, наприклад, сухість шкіри зовні можуть виглядати точно так же, як грибок, тому без спеціального аналізу не обійтися.
Для того щоб визначити наявність грибка, лікар бере невеликий шматочок пожовклого нігтя або зішкрібає лусочок шкіри, що лущиться і відправляє в лабораторію. Процедура абсолютно безболісна, однак здавати аналіз краще в шкірно-венерологічному диспансері або державних клініках, так як їх результати зазвичай більш надійні.
Як правило, в результатах аналізу вказується не тільки наявність або відсутність грибка, але і його різновид. Втім, часто, для того щоб призначити лікування, знати вид грибка необов’язково.
Лак не допоможе
Для лікування грибкових інфекцій нігтів призначається комбінована терапія, яка включає в себе прийом протигрибкових препаратів всередину і використання зовнішніх засобів.
Слід знати, що, незважаючи на обіцянки нав’язливої реклами різноманітних лаків, кремів і розчинів, які нібито здатні в короткі терміни позбавити від грибка, вилікувати уражені нігті тільки за допомогою зовнішніх засобів неможливо. Такі препарати можуть бути ефективні тільки при невеликих осередках інфекції на шкірі, а в разі з мікозом нігтів зовнішні засоби виступають лише як доповнення до системних препаратів, які приймають всередину.
Протигрибкові лаки і розчини, хоч і здатні проникнути в ніготь, проте їм не під силу дістатися до його кореня, який прихований під шкірою, і, як правило, теж вражений грибком. Тому без таблеток, на жаль, не обійтися.
Широко рекламоване лікування грибка нігтів лазером теж малоефективне і може застосовуватися тільки в якості доповнення до основної терапії.
Лікування грибка нігтів - тривалий процес. Його тривалість залежить від глибини ураження нігтя. Якщо застати захворювання на початковій стадії, є шанс впоратися з ним за пару місяців. Однак якщо хвороба зайшла далеко і грибок торкнувся кореня нігтя, то лікування триватиме 6-9 місяців.
Операція не потрібна
Від хірургічного лікування грибка нігтів, яке полягає у видаленні ураженого нігтя, краще відмовитися. Такий спосіб боротьби з мікозом широко застосовувався раніше, до появи системних протигрибкових засобів, і іноді використовується і сьогодні. Його ефективність дуже низька - видалення нігтя призводить до лікуванню від грибка лише в 20% випадків, та й то якщо ніготь був вражений по самому краю. До того ж така операція дуже травматична - два тижні після неї необхідно робити перев’язки, протягом усього цього часу практично неможливо наступити на ногу і надіти взуття свого розміру. Ускладнення після видалення нігтя - теж дуже часте явище, як правило, операція призводить до дистрофічних змін нігтя.
Три заборони
1. Не ходіть босоніж в громадських лазнях і басейнах. Грибок любить тепле і вологе середовище, тому ймовірність підчепити його найбільш висока саме в цих місцях. Після відвідування лазні або басейну ретельно вимийте ноги і обробіть їх будь-яким антисептичним розчином.
2. Не варто намагатися замаскувати грибок нігтів за допомогою нарощування нігтів або гель-лаку. Такі покриття створюють парниковий ефект і сприяють розмноженню грибка.
3. Не намагайтеся лікувати грибок нігтів за допомогою народних засобів - йоду, оцту, подорожника. На жаль, такі методи абсолютно неефективні і призводять лише до того, що хвороба стає все більш запущеною.