Але без належного обслуговування термін використання міжкімнатних дверей багаторазово знижується незалежно від того, елітний це масив з дуба або матеріал простіше. Будь-якому виробу, а, тим більше, таким якісним стильним функціональним, як представлені в інтернет-магазині https://cortez.in.ua/ необхідне дбайливе ставлення і відповідна турбота.
Для продовження терміну служби і збереження зовнішнього вигляду необхідно забезпечувати дверям певний догляд з урахуванням всіх факторів, що впливають на їх функціональність і естетичне сприйняття.
Перш за все, виріб потрібно монтувати на завершальному етапі ремонту. В іншому випадку можна пошкодити полотно шляхом механічного впливу або будівельними матеріалами. Якщо дверна конструкція вже встановлена, то перед роботами її треба обов’язково щільно закрити поліетиленом.
Щоб продовжити термін функціонування, не слід встановлювати поряд з дверима опалювальні прилади. Близькість джерела тепла і його тривалий вплив негативно впливає на покриття полотна, яке може відшаруватися, зіпсувавши зовнішній вигляд.
Важливо врахувати і вологість приміщення. Від деформування при підвищеному рівні вологи виріб захистить додаткове нанесення лаку на дверні торці. Кращий вихід - придбання спеціальних варіантів, вологостійких. Наприклад, розсувні моделі з дуба, ясена стійкі до вологи, а сосна - ні. І конструкції з сосни в приміщенні з підвищеною вологістю не прослужать довго. Уникнути подібних помилок і вибирати виріб під конкретні умови з урахуванням механічних навантажень доцільніше за допомогою фахівця.
Правила догляду
Якість дверної конструкції, як і експлуатація, і догляд за нею залежать від використовуваного матеріалу. Натуральне дерево вимагає більшої уваги, ніж його аналог, так як найбільш піддається впливу. Насправді загальний догляд за міжкімнатними дверима зовсім не складний і не вимагає багато часу. Головне - дотримуватися простих правил:
- Необхідно регулярно протирати пил, використовуючи серветку з мікрофібри або тканини. Для виробів з натурального шпону бажана сухе прибирання. Для ламінованих конструкцій можна застосовувати миючі засоби. А ось на дерево впливати водою категорично не можна. При сильному забрудненні допомагають миючі засоби, можна застосувати спиртові серветки, але ні в якому разі не використовуйте хімічно активні речовини з вмістом кислоти, розчинника і абразиву, здатні пошкодити поверхню. Потім просохле полотно можна обробити поліролью (для дерева - на основі воску).
- Відколи й подряпини вимагають більш серйозних дій: пошкоджену поверхню слід обробити наждачним дрібнозернистою папером і покрити поліролью.
- Ретельне прибирання особливо потрібне нижній конструктивній частині. Саме ця зона найбільше схильна до дії хімічних засобів при митті підлог.
- Якщо є декоровані скляні вставки, їх потрібно протирати, як і вікна, спеціальні засобами для миття скла, щоб не залишалися розводи.
- Раз на рік необхідно машинним маслом або спеціальною рідкою змазкою обробляти дверну фурнітуру і міняти її при необхідності, не чекаючи виходу з ладу (особливо це стосується дверних петель).
- На світлому полотні поруч з ручкою можна встановити пластикові накладки, щоб нижню частину під ручкою не бруднити.
- Якщо двері купуються для дитячої кімнати, треба розуміти, що активність дітей піддає конструкцію підвищеної навантаженні і навіть небезпеки. І тут якість фурнітури і надійність матеріалу - першочергові критерії вибору.