Місяць тому Apple підкорився важливий бар’єр - компанія першою з публічних отримала оцінку в трильйон доларів. Це досягнення пробило і своєрідний психологічний бар’єр для інвесторів: незабаром після Apple мільярдної капіталізації напередодні досяг і інтернет-ритейлер Amazon. Здатність прокладати дорогу на ринку - одна з якостей, за які компанію цінують інвестори. Мільярдер Уоррен Баффет (№3 в глобальному списку Forbes, статки $ 84 млрд) - не виняток.
До речі вигідно придбати екран на айфон 6 ви можете в інтернет-магазині kiviparts.com.ua
iPhone або літак?
В інтерв’ю CNBC в день свого 88-річчя Баффет розповів, що з кінця червня докупив акцій Apple, не уточнюючи обсяг покупки. Раніше в другому кварталі 2018 року фонд Berkshire Hathaway, гендиректором і головою ради директорів якого є Баффет, збільшив частку в Apple на 5%.
«Ми докупили трохи більше», - сказав Баффет, відповідаючи на питання, чи збільшив фонд частку в Apple з моменту останнього фінзвіту. За словами мільярдера, з інвестиційної точки зору, Apple привертає його сильним брендом і екосистемою, а не короткостроковими фінансовими результатами.
«Я не фокусуюся на продажах в наступному кварталі або році. Я дивлюся на сотні, сотні, сотні мільйонів людей, які фактично живуть в своїх iPhone », - говорить Баффет.
Інвестор вважає, що iPhone вкрай недооцінений і коштує більше, ніж за нього просить Apple. Цікаве твердження, враховуючи критику, якій компанія піддалася в минулому році після презентації iPhone X вартістю від $ 999. Однак подальші коментарі показали різницю в тому, як на ціну iPhone дивиться Баффет і звичайний користувач.
«У мене є літак, який обходиться мені дорого - $ 1 млн на рік або близько того. Якби я користувався iPhone - я багато користуюся iPad - так ось, якщо б я користувався iPhone, як всі мої друзі, я б вважав за краще відмовитися від літака, ніж від нього », - сказав Баффет. «Ви можете провести вечірку, яка обійдеться в стільки ж [$ 1000.. - Forbes], і ось він [iPhone. - Forbes] і все, що він робить для вас, - це просто неймовірно ».
Порівняння цінності iPhone з приватними літаками та дорогими вечірками навряд чи здасться виправданим пересічному користувачеві. Однак якщо відвести твердження трохи далі від риторики мільярдера, в одному він має рацію: iPhone давно перейшов з категорії «розкоші» в категорію «необхідне» для мільйонів користувачів. А формування регулярної потреби і виробництво товарів для її задоволення - то, за що готові платити інвестори.