Як захистити ноутбук від перегріву: причини і способи захисту

Ноутбук - мобільний пристрій, фактично комп'ютер в мініатюрі, тому йому, як і будь-якому комп'ютеру властиво грітися. Але якщо комп'ютер оснащений потужними системами охолодження і перегрівам піддається рідко, то ноутбук в цьому плані менш захищене обладнання, оскільки невеликий розмір не дозволяє помістити в нього достатню для ефективної роботи систему охолодження.

Сьогодні ноутбуки проектуються для набагато більш широкого спектра цілей. Завдання розширилися, потужність збільшилася, а корпуси ноутбуків - навпаки, стали більш тонкими і, найчастіше, більш крихкими. До речі, на сайті https://battery.net.ua/catalog/matritsy-dlya-noutbukov/hp можна вигідно замовити матриці для ноутбука HP.

Якщо бюджетний ноутбук, придбаний для офісних завдань гріється в допустимих межах, то ситуація з охолодженням у потужних моделей знаходиться на межі критичної вже «з коробки». Ще б! Жарко дихаючі відеоадаптери і процесори помістили в настільки задушливе приміщення, але працювати змушують на повних обертах. Тому одна з найчастіших проблем з ноутбуками - це перегрів.

Захистити пристрій від сильного нагрівання можна різними способами, але застосовувати їх слід тільки після того як з’ясовані можливі причини такої ситуації, ними можуть бути наступні фактори:

- Пилюка. Найпоширеніша причина перегріву - це звичайна пилюка, що потрапляє в ноутбук різними шляхами, наприклад через отвори в клавіатурі, входи для флешок і навушників.

- Віруси. Шкідливі програми можуть сильно навантажувати процесор, через що гріється ноутбук, навіть при мінімумі задіяних програм.

- Ігри. Сучасні ігри сильно навантажують процесор, він починає швидше грітися, що може викликати псування відеокарти і навіть материнської плати ноутбука, відновити які буде практично неможливо.

Головними ознаками того, що ноутбук вимагає уважного огляду на предмет сильного прогрівання, є:

-  Практично повна відсутність шумів і повітря, який повинен надходити з системи вентиляції при правильній її роботі.

- Пилюка, що осідає в великих кількостях на клавіатурі і кришці ноутбука, всередині шар пилу може доходити до 3-5 міліметрів.

- Комп’ютер починає гальмувати і зависати без видимих ​​на те причин.

- Нижня частина пристрою ставати гарячої, ноутбук періодично вимикається і більше не включається.

Якщо користувач спостерігає всі перераховані ознаки, йому терміново необхідно вжити ряд екстрених заходів, таких як:

- Професійне чищення ноутбука в спеціалізованому сервісному центрі, фахівці якого запропонують оптимальний варіант чистки, в залежності від складності виявлених при попередньому огляді забруднень.

- Після чищення ризик повторного збільшення температури не знижується, а проблема лише відкладається на час, тому слід вжити заходів щодо зниження прогрівання, серед яких можуть бути і такі як установка спеціальних програм стеження за системою, які будуть оперативно повідомляти про всі зміни, що відбуваються на ноутбуці. До таких програм відносять, перш за все, EVEREST - найбільш популярну у користувачів ПК, а також HWMonitor. Перераховані програми легко знайти і скачати в інтернеті, навіть не володіючи секретами користування ноутбуком в повній мірі. Після закінчення закачування відбудеться автоматична установка програм і запуск першого тесту, що показує температурний режим, він не повинен бути вище 45 градусів.

- Швидкість нагріву значно зменшує підставка під ноутбук зі спеціальною вентиляцією, яка працює від енергії споживаної самим ноутбуком, але при цьому досить ефективно його охолоджує.

- Потрібно регулярно стежити за станом термопасти в ноутбуці: затверділа термопаста не здатна виконувати своє призначення на повну, що загрожує сильнішим нагріванням комплектуючих системи.

- Чищення системи від вірусів також буде сприяти тому, що ноутбук перестане грітися.

- На ноутбуках, що служать виключно для роботи можна зменшити швидкість і продуктивність процесора, змінивши вигляд в розділі - електроживлення, цифри там позначені слід змінити з 100% на 50-70%, крім того варто включити режим енергозбереження.