Фальшиві онлайн магазини
В Азії, зокрема в Китаї, найбільша кількість сайтів скаммерів (scammers). Раніше підроблені інтернет-магазини росли як гриби. Згодом покупці перестали потрапляти на явний розвод і китайці придумали новий спосіб - сайти-копії. Вони створювали магазини з дуже схожими назвами розкручених і загальновідомих ресурсів, наприклад, chanel.com замінювали на chanell.com або chanelsale.com. Навіть досвідчений шопоголік не відразу зрозуміє, що потрапив на сайт-підробку. Щоб не стати жертвою таких хитрих і підготовлених шахраїв, дотримуйтесь декількох простих правил:
- завжди перевіряйте правильність написання назви магазину. Якщо сумніваєтеся, наберіть в пошуковику ім’я сайту. На першому місці завжди показується посилання на справжній магазин;
- не переходьте за посиланнями з листа, переконайтесь, що email адреси коректний;
- будьте особливо уважні до магазинів з товарами преміум класу, їх підробляють найчастіше;
- порівнюйте ціни, не втрачайте голову при вигляді фантастичних знижок;
- використовуйте сервіси who.is, whois.net і інші для визначення справжнього віку сайту, його власника і контактів.
Псевдоамериканські / псевдоєвропейські магазини
Світ не стоїть на місці і винахідливі китайці придумали новий спосіб, як змусити навіть найскептичніше налаштованих покупців довіритися інтернет магазину. Заповзятливі ділки врахували всі недоліки попередніх методів і тепер створюють сайти з більш оригінальним і відмінним один від одного дизайном, зареєстровані в США або Європі. Для зйомок використовуються дівчата і чоловіки не азіатської зовнішності. Виставляються адекватні ціни: не занадто низькі, але й не занадто високі, приблизно на рівні 20 $ -40 $ за сукні, брюки і взуття. Такі магазини трохи уважніше ставляться до клієнтів, до якості товару, до загального рейтингу і відгуків. Ілюстрацією до прикладу можуть служити такі сайти, як romwe.com, chicwish.com і інші. Незважаючи на помітний прогрес в поліпшенні сервісу, магазин все-таки залишається китайським, тому не втрачайте пильності.
Перекупники
Досить велика кількість продавців в Китаї є перекупниками. Мова не йде про стандартну схему товарообігу “виробник - великий оптовик - середній оптовик - дрібний оптовик - кінцевий покупець”, а про схему “дрібний оптовик - дрібний оптовик - ... - покупець”. Іноді зустрічається інші метаморфози: китаєць купляє якийсь одиничний товар або лот з декількох штук у продавця, робить до нього націнку і виставляє на продаж на тому ж сайті. Такий вид торгівлі широко поширений на таких великих онлайн ринках як TaoBao, Aliexpress і eBay.
Асортимент і інформація про товар
Основний асортимент в китайських онлайн магазинах - підробки (fake, фейк). Ви можете знайти копії на найрізноманітніші товари (одяг, взуття, електроніка, косметика, фармацевтика і навіть меблі) різної якості (від дешевого і непридатного до використання мотлоху до бездоганних у виконанні речей класу люкс). Зустрічаються і оригінали від азіатських компаній.
Коли Ви вибираєте товар на будь-якому китайському сайті, в першу чергу дивіться на рейтинг продавця, відгуки, опис і, звичайно ж, наявність. Уважне читання опис товару (description), зіставлення його з відгуками і фотографіями вбереже Вас від марних трат і розчарувань. Візьміть собі це за правило! Однак не всі продавці викладають детальну інформацію, не соромтеся зайвий раз уточнити важливі і цікаві для Вас моменти в листі або в чаті. Зустрічаються і ті, хто бреше і пише неправдоподібні тексти, забезпечуючи їх барвистими, відфотошоплений картинками. У такій ситуації слід краще вивчити відгуки або відмовитися від покупки.
Если вас интересует оперативная, безопасная и экономная перевозка товаров из Китая, обращайтесь в компанию М3Карго. К услугам клиентов круглосуточное отслеживание грузов в реальном времени, возможность точно расчитать затраты на доставку, консультативная помощь.