Зимовий одяг на виріст: як не помилитися з покупкою?

Добротний зимовий одяг для дітей - покупка не з дешевих, адже окрім краси, для батьків важлива якість дитячих курточок і комбінезонів. З міркувань практичності і економії, а також під впливом різноманітних маркетингових хитрощів (акції, знижки) багато мам набирають дитячий одягом про запас, купуючи одяг відразу на кілька сезонів наперед.

Як вибрати зимовий одяг дитині на виріст і не помилитися з розміром? Буває так, що знайшовши у хорошому магазині дитячого одягу, для прикладу на https://kidsstore.com.ua/uk/204-odyag якусь красиву якісну річ для своєї дитини, ви помічаєте, що залишились тільки більші розміри. “Нічого страшного, на наступний рік носитиме” - вирішуєте ви і, все-таки замовляєте товар. Минає час, а придбана кофтинка,  штанці, чи курточка так і не дочекалися свого «зоряного часу». На превеликий жаль батьків, ще до початку сезону вони стають малі.

Готуємо зимовий одяг з літа

Зимовий одяг падає в ціні в кінці сезону і влітку, коли розпродаються старі колекції. Саме в цей час запасливі батьки, які хочуть заощадити і красиво одягнути малюка, купують дитячий одяг на виріст.
 
Рекомендується купувати одяг на 3-4 розміри більше, щоб до початку сезону він був якраз по розміру. Але завжди є ризик не вгадати, особливо якщо між датою покупки і початком сезону носіння відрізок більше 6-8 місяців. Діти ростуть швидко, різкий стрибок у зростанні - і обновка може стати надто тісною або не знадобитися зовсім.

Дитячий одяг на кілька сезонів

Якщо ви купуєте куртку або утеплений напівкомбінезон безпосередньо перед початком зими, не варто купувати занадто великі речі. Вони будуть некрасиво «висіти» на малюкові, до того ж закочені до коліна штанці заважають рухатися, раз у раз розпрямляються і брудняться.
 
Вибираючи теплий одяг дитині на виріст, можна взяти річ з таким розрахунком, що цієї зими рукава і штанини можна буде підвернути на 5 см, а в наступному сезоні - розправити. Запас повинен бути невеликим, інакше місце згину може так сильно зноситися, що річ втратить свій вигляд і носити її в первісному стані буде вже неможливо.
 
Найкраще купувати речі на виріст з регульованими лямками, гумками на талії. Багато виробників підтримують батьківську практичність, і пропонують моделі зимових речей з «запасною» довжиною, яка регулюється за допомогою блискавки. Бажано вибирати одяг вільного крою, з нефіксованою лінією талії.

Як вгадати з розміром одягу на виріст

Іноді мами приміряють одяг на виріст на більш старших діток своїх знайомих. Це не зовсім правильно, адже навіть в одному віці ріст малюків може сильно відрізнятися. Рекомендується орієнтуватися на середньостатистичні дані в таблицях росту, які складаються для дівчаток і хлопчиків до 14-16 років.
 
Крім того, ви можете скласти індивідуальний графік зростання для свого чада, і приблизно розрахувати різницю в зрості, яку він набере за кілька місяців.
 
Обов’язково візьміть з собою річ дитини, якщо ви купуєте зимовий одяг без неї. Дуже часто розміри, зазначені виробником, можуть не збігатися зі звичною нам розмірної сіткою. А тому річ, прдбана на виріст, насправді може виявитися не такою вже великою.
 
Одні батьки вибирають зимову куртку з запасом (на 1-2 розміри більше), щоб дитина могла носити її цієї зими і наступної. Інші купують одяг на розпродажах на 3-4 розміри більше, щоб вона чекала на вішалці, поки малюк до неї доросте.

І останнє, якщо зимовий одяг для дитини на виріст купувати доцільно і виправдано, то взуття необхідно купувати строго за розміром.