Випічка - це досить складна наука, але з часом досвід і набуті знання допоможуть вам дивувати гостей пишними безе і шовковистим пиріжками. А поки, якщо ваші торти виходять непропеченими, скоринка пирога тріскається, а підгорівше печиво не відповідає вашим принципам здорового харчування - прочитайте ці поради професійних кондитерів.
1. Час вирішує все. Суворо дотримуйтеся рекомендацій по змішуванню продуктів. Якщо ваше повітряне печиво раптом опало - можливо, ви занадто довго перемішували тісто. Також звертайте увагу на порядок додавання інгредієнтів: якщо в рецепті вказано, що яйця додаються в тісто в самому кінці і строго по одному, значить, саме так ви і повинні робити.
2. Звертайте увагу на температуру масла. Масло не тієї температури, що потрібно, практично неминуче зіпсує вашу випічку. Якщо ви готуєте торт або печиво, які вимагають масла кімнатної температури, то додавши занадто м’яке і тепле масло, ви отримаєте рідке печиво і коржі, що не піднялися.
3. Полюбіть морозильник. Немає нічого поганого в тому, щоб готувати тісто великими партіями і заморожувати його - так роблять всі ресторани. Зробіть тісто відразу на три пирога, і дві частини приберіть в морозилку - це допоможе вам в наступний раз заощадити час. Практично будь-яке тісто можна заморожувати без шкоди для його якості.
4. Не все борошно однаково корисне. Неозброєним поглядом важко побачити відмінності в борошні, але воно буває різним по вмісту клейковини. Якщо в рецепті вказаний певний сорт борошна, використовуйте саме його. Борошно з високим вмістом клейковини добре підходить для випічки хліба і пирогів, так як тісто з нього краще тримає форму, а мука з низьким вмістом клейковини буде доречною при випічці тортів, так як дає більш м’яку текстуру.
5. Помічники пекаря. Не нехтуйте пристосуваннями, що полегшують процес випічки. Це може бути спеціальний папір для випічки, на якій зручно випікати печиво і тістечка, одноразові пластикові пакети для прикраси тортів, шпателі для глазурі, спеціальні ножі для розрізання коржів.
6. Ваша піч змінюється з часом. Дуже важливо здійснювати перевірку температури у вашій духовці кожні кілька місяців. Якщо ваші пироги регулярно підгорають в одних і тих же місцях - це вірна ознака наявності в духовці «гарячих точок». Користуйтеся термометром для печі.
7. Зважування - найточніша форма виміру. 1 склянка борошна в рецепті може за вагою варіюватися від 150 до 250 г, тому якщо в рецепті вказана вага продукту, то краще за все скористатися вагами. До того ж склянку просіяного борошна може важити менше, ніж склянка непросіяного. Зважуйте борошно після того, як просіяли її. Кращими кухонними вагами на кухні є електронні, що вимірюють вагу з точністю до грама.
8. Якщо не вистачає інгредієнтів, мисліть нестандартно. Наприклад, якщо вам не вистачило трохи борошна, додайте замість нього пару ложок кукурудзяного крохмалю. А кефір виходить за п’ять хвилин зі склянки молока і ложки лимонного соку.
Чтобы получить вкусную, качественную выпечку нужна хорошая расстоечная камера, именно с ее помощью можно получить тесто найлучшей кондиции. Даное оборудование отлично подойдет как для небольших кафе, и мини пекарень, так и для крупных кондитерских цехов.