На думку Чаум, блокчейн потребує деяких фундаментальних рішень для того, щоб зробити «якісний стрибок» від «засобів накопичення до платіжних систем і передачі повідомлень». На думку Девіда, Elixxir здатний вирішити багато з існуючих проблем. Він офіційно оголосив про створення платформи на конференції в Сінгапурі, розповів про технологію і запросив колег брати участь в створенні спільноти Elixxir. До речі, тут ви знайдете найсвіжіші новини криптовалютної сфери.
В інтерв’ю Чаум заявив, що «нова платформа змінить правила гри, оскільки тепер можливо дійсно широке застосування цієї технології». Платформа під назвою Elixxir зможе обробляти тисячі транзакцій в секунду і скоротить енергію, необхідну для підтримки мережі. Зараз мережа біткоїни може обробляти близько семи транзакцій в секунду, низька швидкість є найважливішою перешкодою на шляху популяризації мережі. Для порівняння, Visa може обробляти десятки тисяч транзакцій за той же час. Схожі показники обіцяє Elixxir.
Щоб підвищити швидкість, Elixxir буде працювати не з приватними, а публічними ключами, тільки необхідні операції стануть виконуватися заздалегідь. Є думка, що робота з публічними ключами зможе частково нівелювати загрозу, що виходить від квантових комп’ютерів. Окремі вимоги пред’являлися при створенні криптовалюти і до її анонімності. Повної конфіденційності Чаум збирається домогтися за допомогою «багатосторонніх обчислень» та впровадження унікального протоколу, який вже використовується в проектах ZCash і Enigma.
Також Чаум змінив і роботу протоколу. Ноди в мережі Elixxir (міксноди) будуть виробляти конфіденційні обчислення для кожного блоку транзакцій. Однак деякі криптоентузіасти поставилися до Elixxir з недовірою. Найбільшим сумнівом була підозра анонімності криптовалюти. Чи можна говорити про повну конфіденційність, якщо для запуску ноди, користувачеві доведеться пройти процедуру реєстрації KYC, тим самим розкривши свою особистість.
У Elixxir всі учасники мережі будуть винагороджуватися однаково, незалежно від потужності їх обладнання, а сама платформа буде випущена як проект з відкритим вихідним кодом (як і біткоіни), щоб розробники могли поліпшити її і створювати на її базі власні розробки.