Існує кілька різних типів пристроїв, що відрізняються конструктивно-експлуатаційними характеристиками. А ось тут можна придбати різні типи жалюзі, а також тканинні ролети, і римські штори.
Конструктивні особливості цих завіс дозволяють виділити кілька типів таких пристроїв:
Вертикальні
Ламелі розташовані перпендикулярно підлозі, що надає жалюзі схожість з класичними шторами. Добре поєднуються з розсувними дверима, еркерами, арками і великими вікнами. Поворотний механізм дозволяє розгортати ламелі навколо осі практично під будь-яким кутом. Це дає можливість створювати в кімнаті різну ступінь освітленості. Матеріал для вертикальних жалюзі зазвичай просочується пилюковыдштовхуючими і антистатичним засобом. Згорнуті в рулон тканинні ламелі можуть бути піддані машинному пранні.
Горизонтальні
Смужки, з яких складаються жалюзі, розташовані паралельно підлозі. Вони добре захищають приміщення від впливу сонця. Система може використовуватися для зонування приміщення. Конструкція відрізняється простотою і надійністю, а так само невисокою вартістю. Горизонтальні жалюзі добре регулюють світловий потік. При необхідності ламелі легко чистяться, при цьому знімати їх немає необхідності. Основний недолік пристрою - вихід з ладу всієї конструкції при поломці тільки однієї ламелі.
Рулонні або рольштори
Це щільні тканинні завіси, намотують на спеціальний ролик. Полотнище перфорується. Воно добре затримує сонячне світло і дозволяє спостерігати за тим, що відбувається на вулиці, залишаючись при цьому невидимим. Конструкція рольштор схожа з системою горизонтальних жалюзі. Вони можуть опускатися до будь-якого потрібного рівня, економлять місце і не створюють перешкод при відкриванні вікна. Деякі моделі рольштор оснащуються спеціальними напрямними, які дають можливість полотнищу щільніше прилягати до стулки, забезпечуючи тим самим максимальний захист.
Плісе
Завіси, виконані з цільного полотнища плісованоъ тканини. При необхідності вони збираються красивими складками. Конструкція монтується безпосередньо на вікно і може закрити отвір будь-якої форми і розміру. Система оснащується шнуром і грузиком, робить важчою нижню частину пристрою. З їх допомогою жалюзі-плісе закриваються і відкриваються. Вони добре вписуються в будь-який декор кімнати і використовуються для оформлення інтер’єру різних стилів.
Якому матеріалу віддати перевагу
Зовнішній вигляд і якість системи багато в чому залежить від матеріалу, з якого вона виконана. Тому, розмірковуючи, як вибрати жалюзі, слід звертати на це особливу увагу. Найчастіше у продажу можна знайти вироби, виконані з таких матеріалів:
Дерево. Відрізняються прекрасним зовнішнім виглядом. Залежно від породи деревини мають різне забарвлення. Особливо гарні бамбукові жалюзі. Добре захищають від світла і тепла.
Алюміній. Така конструкція дуже надійна і міцна, чудово відображає теплове і світлове випромінювання, проста в чищенні і обслуговуванні.
Тканина. Головне достоїнство - різноманіття колірних рішень і можливість фотодекораціі. Можуть просочуватися спеціальними складами з антистатичним ефектом. При необхідності досить легко стираються.
Пластик. Відрізняється невисокою вартістю і простотою в догляді. При цьому дає недостатній захист від сонця.
Faux-деревина. Являє собою своєрідне поєднання синтетичних матеріалів і натуральних елементів. Вигідно відрізняється від деревини більш низькою вартістю. Має високу вологостійкість і хороші сонцезахисні властивості.
У продажу можна зустріти і мультифактурні жалюзі. В процесі їх виготовлення використовують різні матеріали, як штучні, так і натуральні. Таке поєднання може давати дуже цікавий колірний ефект. Це варто врахувати, визначаючись, якого кольору вибрати жалюзі.