Винайдено спецодяг, що охолоджує і нагріває свого власника

Раніше ми вже розповідали про винахід самооходжуючих захисних будівельних касок, які в спекотну погоду завдяки вмонтованому в них кондиціонеру здатні захистити будівельників і працівників комунальної служби від теплового удару. Але, науково-технічний прогрес не стоїть на місці, і тепер інженери взялися поліпшити робочий одяг, вмонтувавши в нього клімат-контроль.

Мало хто з людей, не пов’язаних родом діяльності з виробництвом, будівництвами або обслуговуванням інфраструктурних об’єктів замислюється над тим, в яких умовах трудяться працівники цих галузей. Іноді, особливо в спекотну пору, вони зазнають значного тепловому стресу, в результаті якого температура їх тіла може підвищуватися до 38 Со - 39 Со. Тим часом, така температура здатна приводити до поганого самопочуття і порушення роботи внутрішніх органів.

У доповненні до високої температури навколишнього середовища, їм потрібно робити багато фізичних зусиль, вони можуть піддаватися впливу високої вологості, або ж їм доводиться працювати поруч з джерелом тепла і мати безпосередній фізичний контакт з гарячим обладнанням. В результаті, наприклад, на ливарному виробництві, при роботі в котельних або проведенні зварювальних робіт такі співробітники терплять дуже сильний фізичний стрес.

Якісний спецодяг, такий який пропонується в інтернет-магазині https://abrazyv.com.ua/kurtky, покликаний забезпечувати своєму власникові достатній захист від шкідливих і небезпечних факторів - гарячої води, різних масел, від порізів, крапель розпеченого металу, кислот, вогню, тощо. Але, він практично не рятує від високих температур. Тому, інженери вже давно б’ються над створенням такого спецодягу, який міг би виконувати і цю функцію. І ось тепер, здається, вихід знайдено завдяки застосуванню технології вихрового ефекту, який ще в 1931 році був відкритий французьким інженером Жозефом Ранком (ефект Ранка-Хілша).

На основі цього винаходу, американська компанія Vortec створила компактні персональні пристрої клімат-контролю, які кріпляться за допомогою ременя до будь-якого спецодягу, створюючи в ньому ефект циркуляції холодного (або гарячого) повітря.

Зараз компанія почала випуск як вже готових жилетів, оснащених такими кондиціонерами, так і окремо цих пристроїв. Вони зводять до мінімуму вплив на людину високих температур, тим самим покращуючи самопочуття і продуктивність.

Вихрові трубки персонального клімат-контролю здатні підтримувати температуру на 5-15 градусів нижче, ніж температура навколишнього середовища, при цьому пристрій не має рухомих частин, і не вимагає електричної підзарядки, так як сам вихровий ефект - це поділ стисненого повітря на дві фракції - теплий і охолоджений потік.

Також даний пристрій може працювати як на охолодження, так і на нагрів - ці режими легко змінюються різним підключенням робочих частин пристрою. На сьогоднішній день виробник випускає такі робочі жилети в 3-х розмірах. Вони не сковують рухи, не вбирають піт і бруд, і їх можна носити під будь-яким іншим захисним одягом.