Якщо коротко, то в турбізнесі так прийнято називати заміну готелю. Це ситуація, коли один і той же номер готелю бронюється відразу декількома людьми, і в результаті заселяється тільки той, хто перший прибув. Решті ж пропонують як альтернативу заїхати в інший готель, який, як переконують, кращий заброньованого Вами.
Як це відбувається, і у чому причини?
Розглянемо кілька найпоширеніших варіантів:
1. Туроператор вирішив піти на хитрощі (чи навіть відверте шахрайство). Він продає путівки в два рівнозначних готелі. Тільки один з якоїсь причини популярний, а ось другий відвідується неохоче. Хоча вартість обох однакова.
Туроператор робить наступний хід. Продає номера в перший готель за однією ціною всім бажаючим без обмеження (свідомо припускаючи, що всі не помістяться), а в другому спеціально підвищує вартість, наприклад, на 20%. Коли туристи приїжджають і стикаються з проблемою відсутності місць, то їм пропонують заселитися в другій готель, який ніби як «дорожче» першого аж на 20%. А значить, і «краще»! Туристам, які опинилися в такій ситуації робити нічого, і вони погоджуються на те, що є. Навряд чи це можна назвати рівнозначною заміною. Внаслідок чого і з’являються в Інтернеті неприємні відгуки про заміну готелю.
Такої неприємності з вами не станеться, якщо ви вирішите зупинитися в готелі WS Hotel. Порівнявши ціни на гостиниці Одеси, ви однозначно будете переконані у правильності свого вибору, адже проживання в WS Hotel - це реальна економія, плюс бездоганний комфорт і сервіс!
2. Другою причиною теж можна назвати неправильне планування кількості закуповуваних місць. Так, готелі, неточно передбачивши кількість клієнтів, свідомо продають на 10-15% більше місць, ніж мають, в розрахунку на те, що за статистикою такий відсоток недобору відбувається в невітпускний сезон, а також через велику кількість відмов клієнтів від поїздки в самий останній момент.
3. Буває, помиляється і сам персонал готелю, випадково підтверджуючи туроператору один і той же номер двічі.
Найчастіше цю неприємну новину туристи дізнаються від «трансферного» гіда, в обов’язок якого входить тільки доставити туристів в готель і коротко ввести їх в суть справи. На більше їх компетенція не поширюється. Так що лаятися з ними - всього лише марна трата часу.
Що робити, якщо подібне сталося саме з Вами?
Прибувши в готель, насамперед, попросіть про зустріч з уповноваженим представником фірми, і постарайтеся детально дізнатися причину такої заміни. Відразу скандалити не варто, так як Ваші права в даному випадку навряд чи ущемлені. Чому? Більшість турфірм, укладаючи з клієнтами договір, включають туди пункт про право заміни готелю в разі потреби на кращу або рівнозначну альтернативу. І при покупці туру, ставлячи свій підпис, Ви автоматично погоджуєтеся на такий розвиток подій.
За правилами, якщо сталося, щось занадто неординарне, то Вам запропонують готель навіть кращий ніж Ви хотіли. Або хоча б рівнозначну заміну, від якої Ви залишитеся цілком задоволеними.
Але бувають випадки, коли відбувається все навпаки. Ось тут, звичайно багато радості від відпочинку очікувати не доводиться. Тоді Ваші дії наступні. Докладно з максимальним викладом фактів, і без барвистих описів, напишіть претензію і попросіть представника турфірми підписати її - він зобов’язаний це зробити. Якщо з якої-небудь причини він відмовляється підписувати, можливо, посилаючись на заборону адміністрації, то запропонуйте йому передзвонити на фірму і отримати дозвіл підписати. Але якщо він знову відмовився, нехай підпишуть Ваші друзі по нещастю, які опинилися в тій же ситуації разом з Вами. Цілком можливо, що подібні дії і тлумачні питання про компенсацію переконають місцевий персонал в серйозності Ваших намірів і вони постараються улагодити конфлікт малою кров’ю.
Якщо ж такого не сталося, то спокійно заселяйтесь в запропонований Вам готель. По ходу відпочинку збирайте всі рахунки - готель просто зобов’язаний Вам їх надати. Обов’язково попросіть зробити копію з картки гостя, яка послужить важливим підтвердженням того, що Ви проживали в іншому місці. І після прибуття з поїздки сміливо подавайте позов до суду на туроператора, який підготував Вам таку «веселу» поїздку. Тут вже Ви можете розраховувати на непогану компенсацію. А якщо умови Вашого проживання взагалі були неприйнятні, можливе відшкодування навіть повної вартості туру.
Але краще, звичайно не потрапляти в такі ситуації. Тому постарайтеся слідувати наступним радам:
- Пункт в Договорі, який гласить, що турфірма залишає за собою право заміни готелю на рівнозначний, не відповідає чинному закону. Готель можуть замінити, тільки якщо Ви підписали пропонований Вам договір і, тим самим, погодилися на таку заміну. Але не в будь-який готель, а тільки в той, який Ви самі виберете.
- До укладення договору зв’яжіться з пропонованим Вам готелем і, назвавши вашого туроператора, поцікавтеся чи є ще бронь або ж уже закінчилася. Припускаємо, що в цьому випадку Ви будете не так страшно переживати, якщо раптом трансферний гід оголосить, що місць в готелі немає, і Вам пропонують заміну. Адже Ви точно знаєте, куди Вас заселять. І відпочинок Ваш нічим не зіпсується.