Люля-кебаб, різновид кебабів, як і шашлик, прийшов в нашу кухню зі Сходу. У всьому світі кебаби вважаються близькосхідною м’ясною стравою. Готують кебаби на вугіллі, грилі або смажать на сковороді і подають з різними видами гарніру. Завітайте у кебаб Івано-Франківськ, і ви відчуєте справжній неперевершений смак цієї чудової страви!
Традиційно кебаби готують з баранини або яловичини, але в наші дні використовують і свинину, і курятину або індичку. У кожній країні існує свій спосіб приготування кебаба. Наприклад, в північній Індії його смак абсолютно відрізняється від турецького. Кебаб готують з ягнятини і подають з пряним соусом. На півдні Індії кебаб готують з курчати з цибулею, коріандром і м’ятою. У Сирії і Йорданії - подають з петрушкою, зеленою паприкою і кедровими горішками. В Ізраїлі люблять кебаб з індички, а в Ірані готують рибний кебаб з шафраном, соком лайма, оливковою олією і свіжою зеленню.
Секрети приготування люля-кебаб
Багато людей скільки би разів не намагалися приготувати люля-кебаб на шампурах, половина м’яса опинялася на вугіллі. Ну не виходять і все!
Інгредієнти для люля-кебаб з індички
Можна взяти філе грудки, а краще - філе гомілки, воно соковитіше і у нього більш яскравий смак.
Свиняче сало. Сала треба взяти приблизно 1/3 - 1/2 від ваги м’яса. Це перший секрет соковитого люля-кебаб.
Готуємо фарш для люля-кебаб
Індичку і сало нарізаємо довільними шматочками, все одно їх прокручуємо на м’ясорубці з великими отворами. Цибулю нарізаємо і додаємо в прокручене м’ясо. Другий секрет: якщо цибулю прокрутити на м’ясорубці, то вона дасть сік і фарш буде рідким, і ми не сформуємо ковбаски. Фарш ретельно вимішуємо хвилин 10-15.
Третій секрет міцного люля-кебаб: фарш треба добре вимісити, що б рівномірно перемішався білок і жир.
Відправляємо фарш на кілька годин в холодильник, але не в морозилку. Четвертий секрет: фарш повинен охолодитися, щоб жир застиг.
Формуємо ковбаску і смажимо люля-кебаб
Поставте поруч миску з гарячою солоною водою, змочіть руку і скачайте кульку розміром з невелике яблуко. Рука повинна бути змочена гарячою водою - це п’ятий секрет люля-кебаб, про що мало хто говорить.
Насадіть кульку фаршу на шампур. Шампур треба взяти найширший, що у вас є, і обов’язково плоский.
Долонею формуєте ковбаску, виганяючи всі бульбашки повітря, так, щоб м’ясо щільно притискалася до шампура. У фарші не повинно бути повітряних бульбашок - це наступний секрет.
Смажимо люля-кебаб на сильному вогні - тобто: ви не можете втримати долоню на рівні шампура довше пари секунд. Це треба для того, щоб відразу схопилася скоринка, яка утримає форму м’яса.
Готовий люля-кебаб легко сходить з шампура, якщо ви не можете зрушити м’ясо, то значить, що кебаб ще не готовий.