Поради щодо вибору електрогенератора

Сучасна техніка дозволяє створити на дачі такі ж умови, як в міській квартирі. Насоси, опалювальні котли, побутова техніка - все це складові комфорту. І всі вони стають даремні при відключенні електроенергії.

На сайті https://matari.ua/ ви зможете ознайомитись з продукцією відомого японського виробника Matari, що пропонує по вигідним цінам сучасні ефективні електрогенератори, мотопомпи, компресори різної потужності.

Електричні мережі у віддалених районах, як правило, відносяться до споживачів 2-ї категорії, і при зникненні напруги відновлювальні роботи можуть проводитися кілька годин, а то й днів. Весь цей час дачникам доведеться сидіти при свічках, без води і опалення. Вирішення цієї проблеми - генератор для дачі. А щоб правильно вибрати цей прилад потрібно враховувати наступні критерії

Вибір потужності

Для початку, потрібно скласти перелік електроприладів, роботу яких повинен забезпечувати генератор. Це освітлювальні прилади, побутова техніка, а також все обладнання, покликане забезпечувати функціонування систем будинку: насоси, опалювальні прилади і котли. Потужність всього обладнання, яке може працювати одночасно, підсумовується.

Потужність нагрівальних електроприладів з активним навантаженням, таких як чайник, конвектор, праска, вказана в паспорті на прилад. Щоб розрахувати потужність пристроїв, що мають в складі електродвигуни або конденсатори, потрібно розділити заявлену потужність на cos φ - обидві ці характеристики вказані в документації або на шильді на корпусі приладу, а результат помножити на три - коефіцієнт, що враховує пускові струми. Якщо значення потужності через пускові струми вийшло занадто великим, є сенс придбати генератор з пусковим посиленням.

Отримана сумарна потужність - одна з основних характеристик, по якій відбувається вибір генератора для дачі. Майте на увазі, що найбільш економічним є режим роботи генератора з навантаженням близько 80% від номінальної. Тому немає сенсу купувати занадто потужний генератор, якщо ви не використовуєте потужні електроприлади та інструмент постійно.

Якщо ваш будинок підключений до мережі трифазного струму, побутовий однофазний генератор вам не підійде, або доведеться робити резервну схему з однофазних генератором, що забезпечує роботу тільки необхідних для підтримки комфорту електроприладів і пристроїв.

Вибір типу

Вид палива, а значить і тип генератора, залежить від режиму його роботи. Якщо дача не підключена до електричних мереж, і генератор буде використовуватися постійно, є сенс придбати дорожчий дизельний генератор, а якщо будинок підключений до газопроводу, то і газовий. Для забезпечення будинку електроенергією на короткі проміжки часу, пов’язані з перебоями в подачі електроенергії, краще зробити вибір на користь бензинового - він дешевше, компактніше і простіше в управлінні.

Переваги та недоліки генераторів різних типів:

1. Бензогенератори відрізняються невисокою ціною, а інверторні генератори до того ж раціональні щодо споживання палива. Бензогенератори бувають дво- і чотиритактні. Двотактні легкі й компактні, але їх потужність не перевищує 1 кВт, і вони підходять тільки для освітлення дачі і підключення малопотужних приладів. Чотиритактні мають потужність до 15 кВт, і здатні забезпечити дачу необхідною потужністю. Але їх габарити більші, а витрата палива вища. Бензогенератори прості в управлінні, але при цьому не володіють високим ККД, до того ж бензин - досить дороге паливо.

2. Дизельгенератори працюють на солярці. Їх, як правило, застосовують для постійного забезпечення дачі електроенергією через можливість тривалої роботи без дозаправки, великого ККД, довговічності і надійності. До недоліків можна віднести великі габарити і високу ціну.

3. Газові генератори - порівняно новий напрям, з найдешевшим і екологічним паливом, мінімальним рівнем шуму і дуже високим ККД. Але вони вимагають підключення до газу, що є доступним далеко не всім дачникам.