Низька самооцінка? 5 способів знайти упевненість в собі

Жінкам, що мають занижену самооцінку знайоме тривожне відчуття невпевненості, страх критики, дискомфорт під час спілкування. Зазвичай вони призначили для себе роль жертви, і це заважає адекватно сприймати життя у всіх його проявах, а також бути впевненою у завтрашньому дні. Як же полюбити себе, повернути упевненість в собі.

Що таке самооцінка? Це те, як кожен з нас оцінює себе. Це суто наша думка про себе. Не думка інших, і не об’єктивна оцінка наших здібностей, а лише те, що ми самі про себе думаємо. Однак в реальному житті на самооцінку все ж можуть часто впливати множинні побічні чинники, наприклад, та ж оцінка оточуючих: батьків, ровесників, друзів, друзів і колег, ось тут про це написано більше.

Адекватною самооцінкою фахівці зазвичай називають максимально точне оцінювання особистістю своїх умінь і здібностей. Низька самооцінка часто призводить до надмірних сумнівів, самоаналізу і відмови від діяльності. Завищена же загрожує втратою обережності і вчиненням множинних помилок.

Кожен з нас хоч раз потрапляв в ситуації, коли занижена самооцінка та невпевненість заважають спілкуватися, будувати відносини, домагатися успіху в роботі і просто бути щасливим. Все життя невпевнених у собі людей побудоване на сумнівах, розчаруваннях і копання в собі. А в цей час яскраві моменти пролітають повз, зупиняючись перед тими, хто впевнений у своїх можливостях. Щоб змінити ситуацію, потрібно всього лише почати: почати з того, щоб освоїти кілька нескладних правил, які змінять поведінку і думка про себе, підвищать впевненість.

Ось які емоції і відчуття часто відчуває невпевнена у собі людина:

- Соромиться і переживає почуття незручності на людях
- Впевнена у перевазі інших людей
- Відмовчується і відсиджується, поки інші щось роблять
- Боїться познайомитися або заговорити першим
- Відчуває сором, якщо помиляється
- Засмучується, якщо її засуджують
- Не вірить, що може змінювати своє життя
- Побоюється, що скаже дурість, і її вважатимуть некомпетентною людиною
- Страждає від постійних перепадів настрою
- Не вміє приймати компліменти
- Відчуває себе жертвою

На жаль, ми надто часто переживаємо і віддаємо масу енергії на роздуми про те, що думають про нас оточуючі. Якщо вас поважають колеги та партнери по бізнесу - це відмінне досягнення. Але чи часто ви намагаєтеся почути себе? Зрозуміти, які в тебе бажання і мрії, до чого ти хочеш прагнути?

Навряд чи можливо знайти людину, яка в будь-якій обстановці відчуває себе, як риба у воді, і не має ні найменшого уявлення про те, що значить «вийти із зони комфорту». Успішні люди відрізняються умінням домовлятися зі своїми страхами, боротися з сумнівами, не здаватися і рухатися вперед, назустріч поставленої мети.

Якщо ви провели колосальну роботу над собою і спробували налаштуватися на успішний розвиток подій, а сумніви і побоювання все одно залишилися вашими вірними супутниками, то постарайтеся оточити себе людьми, які щиро повірять в вас. Вчасно сказані слова підтримки іноді мотивують набагато більше, ніж десятки книг з розвитку особистості.

Що ж потрібно зробити, щоб підвищити свою самооцінку

Зміна оточення

Оскільки людина - істота соціальна, то повністю залежить від свого оточення. А люди легко обчислюють того, до кого можна ставитися поблажливо, зверхньо, ​​і починають ним маніпулювати. Значить, постарайтеся звести до мінімуму або перестати спілкуватися з людьми, поруч з якими ваша самооцінка знижується. Звичайно, змінити ставлення до себе тих, хто вже звик до вашої слабкості і невпевненості складніше, ніж почати будувати відносини з нуля, але можливо. Однак якщо оточуючі вперто продовжують самостверджуватися за ваш рахунок, то вам таке спілкування просто ні до чого. Краще проводьте час з тими, з ким стаєте кращими і знаходите впевненість в своїх силах.

Полюби себе

Це не значить, що потрібно вознести себе над іншими і возвеличити! Потрібно виробити вміння розуміння себе і своїх потреб, поважати себе, навчитися гармонійно жити і з своїм власним Я і навколишнім світом, причому перестати займатися самоїдством.

Стань сильнішою

Щоб жінці підвищити самооцінку і впевненість в собі, необхідно зміцнити характер і стати сильнішою. Якщо ви звикли покладатися на допомогу оточуючих - своїх батьків, друзів і близьких, потрібно почати домагатися всього своїми силами.

Почніть ставити перед собою досяжні цілі і здійсненні завдання, поступово збільшуючи їх складність. Складіть план подальшого життя і вирішіть, що для вас є головним, а потім наполегливо рухайся до намічених цілей.

Позбудьтеся сором’язливості

Скажіть «Ні!» своїй сором’язливість і вчіться спілкуванню з іншими людьми, особливо представниками протилежної статі. Навіть якщо не збираєтеся найближчим часом вступати в серйозні стосунки, закохуватися і заводити сім’ю, важливо вміти правильно поводитися з чоловіками, розуміти, що їм подобається і як їх зацікавити. Не бійтеся робити помилок і того, що подумають оточуючі на перших порах: трохи життєвого досвіду, і ви обов’язково відчуєте себе сильною і впевненою в собі жінкою.

Перестаньте економити на собі

Як писав у якомусь своєму творі Ремарк: «Жінка, яка звикла економити на своїх потребах, спонукає чоловіка до заощадження на ній».

Жінка з високою самооцінкою абсолютно впевнена у своїй красі і привабливості. Фітнес, спа-салон, бутіки з хорошим одягом, прикрасами, косметикою і парфумами  - все це недешеве задоволення, але ви того варті, і саме це допоможе бути впевненою у собі!