Якими бувають дизельні генератори?

Дизельні генератори — це великий клас електрогенеруючого обладнання, яке у якості палива використовує дизель. Широкий модельний ряд можна класифікувати з урахуванням великої кількості технічних параметрів і функцій.

дизельный генератор


Ключова технічна характеристика дизельних агрегатів - рівень продуктивності. Тому електростанції прийнято класифікувати наступним чином:

 

  • Мала потужність - всі моделі обладнання до 70 кВт, призначені для використання у побутових умовах та на маленьких підприємствах;
  • Середня потужність - сюди прийнято відносити усі дизельні електростанції, рівень потужності котрих складає від 70 кВт і до 736 кВт.
  • Висока та підвищена потужність - велике промислове обладнання з продуктивністю від 736 кВт.

Повітряне наповнення

Дизельні генератори у вузьких колах класифікуються за типом наповнення циліндрів двигуна повітрям. Спрощені базові моделі не мають наддуву. Повітряне наповнення циліндрів відбувається як результат формування низького тиску через поршневий рух. Сучасне високотехнологічнк рішення - оснащення наддувом: повітря нагнітається в циліндр за допомогою тиску.

дизельный генератор


За нагнітання відповідальність несе спеціальний компресор. Дизельне обладнання з наддувом розподіляється за рівнем наддуву: низький, середній, високий.
Підвищений тиск та збільшення об 'єму повітряної маси в циліндрі призводить до спалювання великої кількості дизельного палива, що позитивно впливає на продуктивність агрегату.

Тип запуску та керування

Дуже важлива властивість, на котру більшість користувачів спочатку не звертає уваги - тип системи активації обладнання та рівень автоматизації. Конструктивні особливості модуля запуску бувають двох типів:

  • Автоматизована система. Використовується у резервному та аварійному живленні. Устаткування запускається автоматично після того, як електрика в основному джерелі живлення буде відсутня або вимкнена.
  • Електрогенеруюча установка, що має ручний запуск. Такий генератор активується оператором. В залежності від класу дизельної електростанції, вона може вмикатись за допомогою спеціального перемикача або електричного стартера.

Електромагнітне поле і фази

Устаткування відрізняється за способом формування магнітного поля. Синхронні моделі відрізняються більш низькою ціною, але, при цьому, вони не бояться перевантажень. У порівнянні з асинхронним варіантом, забезпечують більш тривалий термін використання.
Синхронний дизельний генератор іноді створює радіоперешкоди, через які деяка електроніка припиняє працювати. Також треба звернути увагу на кількість фаз. Однофазна система - це класичне побутове рішення, котре видає напругу у 220 Вольт. Якщо ви плануєте використовувати складне обладнання, котрому потрібно 380 Вольт, то в такому разі доведеться встановлювати трифазні системи

дизельный генератор

.
Трифазний генератор відрізняється підвищеним коефіцієнтом корисної дії та спроможний забезпечити роботу пристроїв на 220 В та 380 В.

Стаціонарні та портативні системи


Дизельні генератори також бувають стаціонарними і портативними. Стаціонарне обладнання коштує дешевше. Найчастіше його встановлюють у заздалегідь підготовленому приміщенні, тому необхідність у спеціальному кожусі відпадає. Мобільний агрегат коштує дорожче, але, при цьому, дозволяє покрити куди більш широкий спектр потреб.
Перед тим, як зупинитись на конкретному рішенні, проконсультуйтесь з профільним спеціалістом по всім питанням. Тільки грамотний консультант допоможе підібрати ідеальне рішення для ваших задач.