Як врятувати Різдво, або Що робити, якщо у залізничних касах немає квитків?

Щороку перед зимовими святами мешканці України намагаються з’ясувати, чому навіть за 45 днів до відправлення потягу квитків у залізничних касах вже нема. Квитки у вагони різного класу за найпопулярнішими напрямками розчиняються у повітрі тієї ж миті, як з’являються у продажу.

Різдвяні та новорічні свята 2018-2019 років не стали виключенням: в Україні знову немає у вільному доступі залізничних квитків. Хоча попереду безліч свят, що почнуться католицьким Різдвом і закінчаться православним. Крім того - шкільні та студентські канікули, різноманітні шоу, фестивалі та ярмарки в усіх куточках країни та країнах ближньої Європи. Якщо не для вас сидіти вдома і дивитися нудні шоу всі свята, пропонуємо 3 лайфхаки, як врятувати Різдво та помститися «Укрзалізниці»:

1. Перетинайте повітряні кордони

Далекі країни стають ближчими - кількість нових рейсів щодня зростає, аеропорти працюють без перебоїв, авіаквитки усе більш доступні. Автобусні рейси допоможуть дістатися до аеропортів України, Словаччини чи Польщі, якщо із залізничними квитками дефіцит. Автобусні квитки на міжміські та міжнародні напрямки легко купити онлайн.

Не варто слідувати традиційним маршрутам - Туніс, Египет, ОАЕ. Новорічні свята у країнах Прибалтики чи Скандинавії святкують помпезно і цікаво. Авіаподорож до резиденції Йоулупуккі буде справжньою казкою для дітей, варто лише за кілька місяців забронювати квитки та номери у готелі чи апартаментах. Також заздалегідь продумайте маршрут, з якого міста рушатимете і як дістатися до аеропорту.

Зимові свята - це можливість відкрити для себе нові країни - фантасмагоричні Самарканд чи Баку, Єреван і Батумі. Такого роду подорожі бюджетні, нестандартні, що і робить їх ще більш привабливими.

  1. Персональна автоподорож


Туристи навіть не підозрюють, скільки екзотичних автобусних маршрутів пропонують українські перевізники. Без зайвих пересадок можна швидко дістатися із Запоріжжя до Дрездена чи з Тернополя в Одесу. Транзитні рейси дозволяють провести день у Києві, Кракові чи Варшаві. Якщо ви вже встигли обійти чарівні ярмарки святкового Львова, Праги чи Дніпра, пропонуємо вам розробити авторський автомобільний тур та встигнути відвідати одразу кілька цікавих локацій.

Необхідно продумати маршрут і на кілька вечорів перетворитися на сімейного туристичного оператора - заздалегідь забронювати чи купити квитки на автобус і подбати про житло.

Наприклад, за три повних дні у Закарпатті - в Поляні - ви встигнете погрітися у термальних джерелах Косино, покататися на лижах, помилуватися величними замками Ужгорода, Мукачево та Чинадієво. Для самостійного знайомства з Віднем, Будапештом та Краковом цілком вистачить 3-4 днів. Стільки ж часу триватиме прибалтійська подорож через Мінськ, Вільнюс, Ригу і Таллінн разом із заїздом на паромі до Стокгольму.

Щоб подорож пройшла без зайвих переживань, обирайте регулярні автобусні рейси (їх рідко відміняють) і не довіряйте приватним оголошенням про дешеву оренду житла подобово. Комфортніше та спокійніше для вас, забронювати номер у готелі ближче до центру міста, адже головні святкові заходи проходять у центральній частині. Візьміть до уваги - чим ближче свята, тим дорожчою буде вартість квитків, житла та їх наявність.

3. Міні-екскурсії

Якщо на новорічні канікули ви залишаєтесь вдома, можна влаштувати невелику подорож для себе та близьких:

Варіант 1. Розваги у столиці України. З будь-якого обласного центру можна доїхати до Києва за 4-10 годин. Якщо заздалегідь придбати білети на автобус і на новорічне шоу в парку «Київська Русь», забронювати квест-кімнату «Хогвартс» та похід до «Експериментаніуму» - ці події повністю заповнять день. Посилять враження вечірні прогулянки містом та по території ВДНГ.

Варіант 2. Сусідня область. Кожен регіон країни має свої родзинки. Варто лише трохи підготуватися, і ви зможете:

  • відвезти дітей в гості до Діда Мороза в ліси Херсонської області чи в гуцульську резиденцію Святого Миколая, що знаходиться на відстані 2 км від Косова;
  • влаштувати собі справжню дегустацію вин у старовинних підвалах Шабо неподалік від Одеси;
  • оцінити рівень гірськолижних трас у Водяниках поблизу Чернівців;
  • стати частинкою великого свята на найбільшій новорічній площі Харкова;
  • відчути себе справжнім гетьманом у Батурині, козаком на Хортиці чи лицарем у Луцьку.

Експрес-подорожі, це хороший варіант, тому що вони доступні, їх легко спланувати та й вирватися на 1-2 дні - не проблема. Організаторам звичайно знадобиться трохи креативу, оперативності дій та швидкості при покупці квитків. І вже нікому не цікаво - чому немає квитків на потяг, адже для будь-якого свята найголовніше - це настрій та бажання зробити маленьке диво для себе та рідних.