А щоб зберегти привабливий зовнішній вигляд і захисні властивості на високому рівні, за ламінатом потрібен відповідний догляд. Спочатку слід сказати, що існує два види прибирання покриття з ламінату: сухе і вологе.
Сухе рекомендується для прибирання ламінату побутового типу, оскільки матеріал до 33 класу досить чутливий до вологи, його краще просто підмітати або пилососити
Ламінат 33 і 34 класу можна мити досить часто, щодо більш «м’яких» видів, вологе прибирання слід проводити не частіше, ніж раз на тиждень. Після миття ламіновані покриття необхідно висушувати, добре протирати. Щоб матеріал служив довше і мав відмінний зовнішній вигляд, рекомендується надягати на меблі спеціальні накладки і носити тапочки з м’яких матеріалів, щоб не дряпати покриття.
Для правильного догляду використовуються спеціалізовані засоби для чищення, м’які щітки і ганчірки для видалення плям. Вони відрізняються в залежності від того, яке саме покриття - матове або глянсове. Наприклад, матова поверхня забруднюється набагато швидше, і для неї продаються спеціальні спреї, з якими дуже легко видалити бруд. А для глянцевої поверхні існують препарати для відновлення блиску. Також можна виділити наступні рекомендації:
1. При появі забруднення його краще видалити відразу, тому що в подальшому бруд може в’їстися в матеріал, після чого почистити поверхню дуже складно. Точно також і в разі потрапляння вологи;
2. Для миття поверхні потрібно користуватися тільки спеціальними засобами, тому що деякі агресивні речовини можуть завдати шкоди матеріалу;
3. Ламінат найчастіше пошкоджується взуттям (каблуками, твердими підошвами), особливо біля вхідних дверей. Тому рекомендується постелити спеціальний килимок на порозі, з гуми або тканини для збереження ламінованої поверхні.
Як правильно мити ламінат
Чи можна мити водою ламінат? Як вже говорилося, для побутових поверхонь воду краще використовувати не частіше разу на тиждень. При митті враховуються певні нюанси.
1. Потрібно підібрати підходящий інструмент; ним може бути миючий пилосос з м’якою насадкою (тільки в разі 32, чи 33 класку), пароочисник, м’яка швабра (злегка волога), набір спеціальних серветок (сухих і вологих).
2. Найкращий спосіб - чистити простою водою; вона підходить, якщо на покритті немає бруду і стійких плям. Тут умова одна - вода повинна бути теплою (40-50 ° С) і чистою. Як тільки вона помутніє, воду потрібно відразу міняти: в цьому випадку ламінат буде зберігати приємний зовнішній вигляд і блиск.
3. Вибирати спеціально розроблені засоби для чищення, з ними можна видаляти навіть складні забруднення (жир, клей, сліди від фломастера і т.д.).
4. Для застояних плям, які не прибираються звичайними засобами, можна використовувати розчин ацетону: нанести його на пляму на кілька хвилин, не забувши після видалити сам розчинник і забруднення. Також можна використовувати інші розчинники на кшталт whitespirit (уайт-спірит).
На сайте компании компании HLODWIG http://hlodwig.ru/shop/laminat/ по выгодной стоимости вы можете заказать качественный ламинат от известных производителей.